Sevastova uzvar kanādieti Andresku un sasniedz “Australian Open” trešo kārtu

0 Komentāru
Sevastova uzvar kanādieti Andresku un sasniedz “Australian Open” trešo kārtu
AFP/SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova ceturtdien “Australian Open” otrās kārtas spēlē ar 6-3, 3-6, 6-2 uzvarēja planētas 106.raketi Bjanku Andresku no Kanādas un sasniedza turnīra trešo kārtu.

Sevastova Austrālijas atklātā čempionāta trešo kārtu sasniegusi otro gadu pēc kārtas, bet 2011.gadā viņa iekļuva ceturtajā kārtā, kas šajā turnīrā ir Latvijas pārstāves karjeras labākais sasniegums. Šobrīd viņa nopelnījusi 130 WTA ranga punktus.

Par iekļūšanu 1/16 finālā Sevastova cīnīsies ar ķīnieti Cjanu Vanu, kura ir planētas 21.rakete. Ķīnas pārstāve savā otrās kārtas mačā ar 6-2, 6-3 pārspēja Sevastovas draudzeni Aleksandru Kruniču no Serbijas (WTA 61.).

Ceturtdienas spēles pirmajā setā pie vienīgā breika tika tieši Sevastova, pretinieces servi laužot cīņas sestajā geimā, lai arī viņai pāris breiku iespējas bija jau pirms tam. Pirmo setu Latvijas pārstāve uzvarēja ar 6-3, tomēr spraigā otrajā setā Andresku revanšējās. Sevastova nonāca vadībā ar viena breika pārsvaru (3-2), tomēr pēc tam jaunā kanādiete divreiz pēc kārtas lauza pretinieces servi, pa vidam septītajā geimā Latvijas tenisistei neizmantojot četras breikbumbas.

Otrajā setā Andresku līdz ar to bija pārāka ar 6-3. Tādējādi uzvarētāja noskaidrojās izšķirošajā – trešajā – setā. Jau tā pirmajos divos geimos tenisistes apmainījās breikiem, tomēr pēc tam iniciatīva pārgāja Sevastovas pusē, kura breikus ieguva sestajā un astotajā geimā, setu noslēdzot ar 6-2 un triumfējot mačā.

Austrālijas atklātā čempionāta pirmajā kārtā Sevastova ar rezultātu 6-3, 6-1 pārspēja vācieti Monu Bartelu, kura rangā ir 76.vietā.

Tikmēr 18 gadus vecā Andresku turnīru sāka no kvalifikācijas, kurā pārvarēja trīs kārtas, tiesa, divās no tām viņas pretinieces nepabeidza mačus. Pamatturnīra pirmajā kārtā viņa ar rezultātu 7-6 (7:1), 6-7 (0:7), 6-3 pārspēja rīkotāju speciālo ielūgumu saņēmušo amerikānieti Vitniju Osugivi, kura rangā ieņem 198.pozīciju.

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā.

0 Komentāru