Sevastova “US Open” pirmajā kārtā zaudē čehietei Sinjakovai

0 Komentāru
Sevastova “US Open” pirmajā kārtā zaudē čehietei Sinjakovai
AFP/SCANPIX

Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Anastasija Sevastova otrdien ASV atklāto meistarsacīkšu pirmajā kārtā zaudēja čehietei Katerinai Sinjakovai.

Sevastova, kas WTA rangā ieņem 65.pozīciju, piekāpās Sinjakovai, kura pasaules rangā ir 12 vietas augstāk, ar 6-7 (6:8), 3-6.

Līdz ar to Latvijas tenisistiem šis turnīrs jau ir beidzies.

Jau pirmajā geimā, servējot Sevastovai, pretiniecei bija viena breikbumba, taču tā netika izmantota. Trešajā geimā Sinjakova ieguva pat divas breikbumbas pēc kārtas, otrās izspēlē Latvijas tenisistei pieļaujot dubultkļūdu – 2-1 čehietes labā.

Zaudēto geimu sērija servējot turpinājās četrus geimus. 2-2 Sevastova panāca ar otro breikbumbu, bet 3-3 – ar pirmo no divām breikbumbām. Savukārt piektajā geimā, kas ar 18 izspēlēm kļuva par garāko setā, Sinjakova punktā pārvērta trešo breikbumbu.

Arī septītajā geimā Sinjakovai bija trīs breikbumbas, taču tās Sevastova atspēlēja. Savukārt devītajā geimā atkal vadībā izvirzījās čehiete, punktā pārvērtusi otro breikbumbu.

Sevastova tūlīt ar otro breikbumbu atspēlējās, trāpot līnijā, taču uzreiz zaudēja savu servi – 5-6.

Arī nākamais geims nekļuva par pēdējo setā, Sinjakovai dodot pretiniecei divas breikbumbas pēc kārtas un otrās izspēlē sitot autā – 6-6.

Taibreikā pārsvarā vadībā bija Sevastova, taču trīs pēdējos punktus setā guva Sinjakova – 7-6 (8:6) viņas labā.

Otro setu pretinieces servējot sāka pārliecinošāk. Pirmā breikbumba tika iegūta vien sestajā geimā, ar trešo tādu iespēju Sinjakovai panākot 4-2 savā labā.

Nākamos divus geimus, pašām servējot, sportistes vinnēja, turklāt Sevastova atstāja pretinieci “sausā”.

Tomēr devītajā geimā Sinjakova ar savu servi varēja pabeigt maču ar uzvaru. To viņa arī izdarīja, ar teicamu servi panākot 6-3 un iekļūstot otrajā kārtā.

Tur viņa tiksies ar Grieķijas tenisisti Mariju Sakari (WTA 18.), kas ar 6-4, 6-3 pieveica Martu Kostjuku no Ukrainas (WTA 55.).

Sevastova vairāk neatvairāmi servēja(3:2), bet arī pieļāva vairāk dubultkļūdu (5:3).

Gandrīz visos galvenajos statistikas rādītājos labāka bija čehiete. Vienīgi breikbumbu realizācijas procents labāks bija Latvijas tenisistei. Viņa punktos pārvērta četras no astoņām breikbumbām, bet pretiniece – piecas no 15.

Čehiete ar uzvarošu sitienu beidza 28 kombinācijas, kamēr Sevastova – tikai 18. Turklāt Sinjakova mazāk kļūdījās (11:19). Viņa mačā uzvarēja 88 izspēlēs, kamēr Sevastova – 79.

Līdzšinējās trijās spēlēs, kas visas beigušās trijos setos, divreiz pārāka bija bijusi čehiete – 2016.gadā Trnavas turnīra finālā Slovākijā un 2017.gadā Zviedrijā notiekošā Bostadas turnīra ceturtdaļfinālā. Sevastova uzvaru izcīnīja 2019.gada Maiami turnīra 1/32 finālā.

Sezonas pēdējais “Grand Slam” turnīrs, kurā spēles notiks uz cietā seguma, noslēgsies 12.septembrī.

0 Komentāru