Sevastova smagā trīs setu mačā piekāpjas spānietei Mugurusai un neiekļūst WTA “Elite Trophy” turnīra pusfinālā

0 Komentāru
Sevastova smagā trīs setu mačā piekāpjas spānietei Mugurusai un neiekļūst WTA “Elite Trophy” turnīra pusfinālā
AP/SCANPIX

Latvijas šobrīd labākā tenisiste Anastasija Sevastova WTA “Elite Trophy” turnīrā ar 7:6, 2:6, 6:7 piekāpās spānietei Garbinjei Mugurusai, neiekļūstot pusfinālā.

Abas tenisistes maču iesāka līdzvērtīgā cīņā, bet ceturtajā geimā Sevastova ieguva breiku, kas viņai pēcāk ļāva izvirzīties vadībā ar 4-1. Pēc šāda pavērsiena Mugurusa uz korta pasauca savu treneri, ar ko viņai bija asa vārdu apmaiņa – spāniete bija ļoti neapmierināta ar savu sniegumu. Šāda saruna Spānijas tenisistei nāca par labu, jo viņa uzvarēja nākamos trīs geimus, atspēlējot arī breiku un panākot 4-4.

Turpinājumā laukumā atkal bija līdzvērtīga cīņa, bet 12.geimā Sevastova ieguva breikbumbu, kas vienlaikus bija arī setbumba. Mugurusa gan uzreiz to atspēlēja un vēlāk ļoti grūtā cīņā tomēr spēja panākt taibreiku.

Taibreikā Sevastovai izdevās iegūt pāris punktu vadību, kas turklāt tik arī nosargāta, viņai gūstot virsroku ar 7:4. Pēcāk Mugurusa neslēpa niknumu, vairākkārt triecot raketi pret korta grīdu.

Otrajā setā situācija krietni mainījās, jo Mugurusa bija atguvusi spēles garšu, jo viņa sāka spēlēt ļoti pārliecinoši. Viņa divas reizes pēc kārtas lauza Sevastovas servi un panāca graujošo 5-0. Pirmo punktu otrajā setā Latvijas pārstāve guva, nosargājot savu servi sestajā geimā, bet pēc tam viņa pamanījās atgūt vienu breiku.

Tiesa, sekojošajā geimā Mugurusa atkal lauza Sevastovas servi un otrajā setā guva pārliecinošu uzvaru ar 6-2.

Līdz ar to šī mača uzvarētāja tika noskaidrota izšķirošajā – trešajā – setā. Pirms tā gan Sevastovai bija nepieciešams medicīniskais pārtraukums, bet pēc tam Latvijas tenisiste cīņu atsāka ļoti pārliecinoši, jo viņa jau pirmajā geimā lauza Mugurusas servi un turpinājumā izvirzījās vadībā ar 2-0. Spānijas sportiste gan ātri vien šo breiku atspēlēja, panākdama neizšķirtu (2-2).

Turpmākajos geimos tenisistes savas serves nosargāja, bet devītajā geimā Sevastova ieguva divas breikbumbas, jo bija izvirzījusies vadībā ar 40:15. Mugurusa gan tās atspēlēja, taču pēc tam vēl viena veiksmīga izspēle Latvijas sportistei ļāva iegūt breikbumbu, ko viņa arī izmantoja.

Tādējādi Sevastova bija ieguvusi ļoti svarīgu 5-4 pārsvaru un varēja servēt par uzvaru mačā. Lai gan sākotnēji viņa nonāca vadībā ar 40:15 un ieguva divas mačbumbas, pretiniece ar ļoti agresīvu spēles stilu tās atspēlēja, bet pēc tam tika arī pie breikbumbas.

Sevastova šo breikbumbu atspēlēja un tika pie vēl vienas mačbumbas, ko viņa gan neizmantoja. Izmisīgā cīņā Spānijas sportiste atkal ieguva breikbumbu, ko viņa šoreiz prata izmantot un panākt 5-5. Desmitā geima ietvaros Mugurusa atspēlēja trīs mačbumbas. Beigās arī trešā seta liktenis izšķīrās taibreikā.

Taibreiks Sevastovai gan bija neveiksmīgs, jo viņa guva tikai vienu punktu un zaudēja tajā ar 1:6.

0 Komentāru