Sevastova savaino potīti un piekāpjas dānietei Vozņacki

Latvijas tenisiste Anastasija Sevastova otrdien ātri guva labās potītes traumu un ASV atklātā čempionāta ceturtdaļfinālā nespēja izrādīt nopietnu pretestību kādreizējai pasaules ranga līderei Karolīnai Vozņacki.

Karjeras svarīgākajā mačā Sevastova kapitulēja ar rezultātu 0-6, 2-6, tomēr sportiste traumu guva jau otrajā geimā un turpinājumā spēle vienkārši tika aizvadīta līdz galam.

Sevastova pirmo reizi karjerā bija spējusi sasniegt kāda Grand Slam turnīra ceturtdaļfinālu. Viņa turnīru noslēdza ar 430 WTA ranga punktu nopelnīšanu un gandrīz pusmiljona dolāru prēmiju. Nākamajā nedēļā Sevastova kļūs par Latvijas pirmo raketi un apsteigs Aļonu Ostapenko, kura pašlaik WTA rangā atrodama 36.vietā.

Spēle iesākās ļoti līdzvērtīgā cīņā ar garām izspēlēm, bet jau atklāšanas geimā Vozņacki ieguva divas breikbumbas un otro no tām arī spēja izmantot. Ja pirmais geims bija ilgs un līdzvērtīgs, otrā geima sākumā Sevastova sāpīgi krita un turpinājumā jau dāniete pilnībā dominēja mačā. Pēc 12 spēlētām minūtēm Vozņacki bija priekšā ar 3-0 un Sevastova ņēma medicīnisko pārtraukumu, turklāt bija acīmredzams, ka potīte strauji piepampst.

Pēc tam vairs Sevastova nejūtās savā ādā un drīz vien, neskatoties uz dažām uzvarētām izspēlēm, pirmajā setā kapitulēja ar 0-6. Šis sets Sevastovas nozīmīgākajā mačā karjerā ilga vien nedaudz vairāk par pusstundu.

Kaut likās, ka kuru katru brīdi Sevastova dosies paspiest pretiniecei roku un pateikties par maču, viņa noveda dueli līdz beigām. Otrā seta piektajā geimā Sevastova atspēlēja vairākas breikbumbas un beidzot pati ieguva punktu, kas sportistei ļāva saņemt skaļas publikas ovācijas. Arī nākamie trīs geimi bija līdzvērtīgi, tomēr lauzt cīņas gaitu jau bija par vēlu un Sevastova cieta neveiksmi, bet izvairījās no sausā zaudējuma.

Abām tenisistēm šī bija otrā savstarpējā spēle. Pirms pieciem gadiem Austrālijas atklātā čempionāta astotdaļfinālā, kas bija līdzšinējais lielākais Latvijas tenisistes sasniegums, ar rezultātu 6-3, 6-4 uzvarēja tā brīža ranga līdere Vozņacki.