Sevastova Madrides turnīrā soļo tālāk; Ostapenko piedzīvo zaudējumu

Pievienot komentāru
Sevastova Madrides turnīrā soļo tālāk; Ostapenko piedzīvo zaudējumu
EPA/SCANPIX

Abas Latvijas labākās tenisistes šodien vienlaicīgi aizvadīja Madrides WTA ”Premier” sērijas turnīra otrās kārtas spēles. Sekmes dažādas: Anastasija Sevastova svinējusi uzvaru, kamēr Aļonai Ostapenko jāsamierinās ar zaudējumu un izstāšanos turnīra otrajā kārtā.

Mūsu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova sasniedza turnīra trešo kārtu, ar 6-3, 6-4 uzvarot rumānieti Mihaelu Buzarnesku.

Savukārt Latvijas sieviešu tenisa otrā rakete Aļona Ostapenko ar 4-6, 3-6 zaudēja nīderlandietei Kiki Bertensai.

Sevastova nākamajā turnīra kārtā tiksies ar Ostapenko pāridarītāju Bertensu.

Sevastovas un Buzarenskas spēles gaita

Pirmajos piecos geimos uzvarēja servētājas, bet sestajā Sevastova nobreikoja pretinieci, turpinājumā jau panākdama 5-2. Astotajā geimā pie pretinieces serves liepājniece nonāca iedzinējos ar 15:40, taču vēlāk ieguva setbumbas, kuras gan neizmantoja, Buzarnesku ar trešo piegājienu izservējot uzvaru geimā. Turpinājumā Sevastova jau pie savas serves ar otro setbumbu nodrošināja uzvaru setā ar 6-3.

Otrajā setā pirmajos astoņos geimos uzvarēja servētājas līdz devītajā geimā Sevastova atņēma pretiniecei servi, panākdama 5-4. Servējot par uzvaru mačā, Latvijas pirmā rakete zaudēja tikai vienu izspēli, gūdama panākumu ar 6-4.

Sevastova ar Buzarnesku līdz šim bija spēkojušās vienu reizi, turklāt tas notika tālajā 2008.gadā, kad Latvijas tenisiste zemākas raudzes ITF turnīrā guva uzvaru ar 6-2 6-3.

Ostapenko un Bertensas spēles gaita

Trešajā un ceturtajā geimā abas tenisistes apmainījās breikiem, bet piektajā geimā Ostapenko panāca 40:0, taču turpinājumā neizmantoja četras breikbumbas, pretiniecei savu servi nosargāja. Turpinājumā uzvarēja servētājas līdz desmitajā geimā Ostapenko pie savas serves zaudēja “tīri” un setā piekāpās ar 4-6.

Otro setu Ostapenko iesāka ar breiku, taču zaudēja savu nākamo servi. Pretiniece pie breika iespējas tika arī ceturtajā geimā, taču šoreiz Ostapenko atspēlēja nīderlandietes breikbumbu. Astotajā geimā Ostapenko tomēr zaudēja savu servi, uzvarēdama vien vienā izspēlē, tas deva pretiniecei iespēju servēt par uzvaru mačā, ko arī Bertensa paveica, setā gūdama panākumu ar 6-3.

Ostapenko un Sevastova šajā turnīrā piedalīsies arī dubultspēļu sacensībās.

Turnīrs Madridē ir pēdējās nozīmīgās sacensības pirms māla sezonas kulminācijas – Francijas atklātā čempionāta.