Sevastova: Es ceru, ka drīz atkal spēšu atgriezties tenisa kortos

0 Komentāru
Sevastova: Es ceru, ka drīz atkal spēšu atgriezties tenisa kortos
ROMĀNS KOKŠAROVS/F64

Anastasijai Sevastovai bija ļoti grūti pieņemt lēmumu nepalīdzēt Latvijas sieviešu tenisa izlasei pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules grupā.

Jau iepriekš tika ziņots, ka valsts pirmā rakete sieviešu tenisā Sevastova nepalīdzēs Latvijas izlasei šonedēļ pret Vāciju gaidāmajās pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules pirmajā grupā.

“Līdz pēdējam brīdim Anastasija gatavojās un cerēja, ka spēs palīdzēt Latvijas izlasei, bet, saudzējot savu veselību un, lai situāciju nepasliktinātu vēl vairāk, šodien tika pieņemts lēmums, ka Anastasija tomēr nepiedalīsies šajā turnīrā. Mēs novēlam Anastasijai ātrāku izveseļošanos. Izlase turpinās gatavoties esošajā sastāvā un mēs centīsimies parādīt labāko sniegumu,” Latvijas Tenisa savienība citē izlases kapteiņa Adriana Žguna teikto.

Sarūgtinājumu par nespēlēšanu pauda arī pati Sevastova.

“Man ir ļoti žēl, ka šonedēļ nevarēšu palīdzēt Latvijas izlasei. Pēc iepriekšējās kārtas spēlēm, kurās es ļoti izbaudīju spēlēšanu Latvijas izlasē, šis man ir ļoti grūts lēmums. Es novēlu komandai visu to labāko un veiksmi spēlēs. Es ceru, ka drīz atkal spēšu atgriezties tenisa kortos,” stāsta Sevastova.

Sevastova pasaules rangā ieņem 13.vietu, kamēr Latvijas otrā rakete Aļona ir 29.pozīcijā, Diāna Marcinkēviča atrodas 267.vietā, kamēr 18 gadus vecā Vismane ir 645.pozīcijā.

Vācijas valstsvienībai duelī pret Latviju palīdzēs pasaules piektais numurs Angelika Kerbere un Gērgesa, kura ir pasaules 17.rakete. Tāpat Vācijai talkā dosies Andrea Petkoviča, kura WTA rangā ir 71.pozīcijā, un Anna Lēna Grēnefelde, kura dubultspēļu reitingā ir 26.vietā.

Mači pret Vācijas tenisistēm “Arēnā Rīga” norisināsies 19. un 20.aprīlī. Uzvarētāja nodrošinās vietu Pasaules pirmajā grupā, bet zaudētāja nākamsezon spēlēs otrajā grupā.

Latvija Pasaules otrās grupas pirmās kārtas duelī ar 4-0 uzvarēja Slovākiju, tādējādi izcīnot ceļazīmi uz pārspēlēm par vietu Pasaules pirmajā grupā. Tikmēr Vācija Pasaules pirmās grupas ceturtdaļfinālā ar 0-4 piekāpās Baltkrievijai.

Vācija ir 1987. un 1992.gada Federāciju kausa ieguvēja. Pirms pieciem gadiem vācietes pēc 22 gadu pārtraukuma atgriezās Federāciju kausa finālā, kurā atzina Čehijas pārākumu.

Latvijas sieviešu tenisa izlase ar Aļonu Ostapenko, Anastasiju Sevastovu, Diānu Marcinkēviču un Danielu Vismani sastāvā pagājušā gada aprīlī uzvarēja pārspēlēs par vietu Federāciju kausa Pasaules otrajā grupā, iekļūstot starp planētas 16 labākajām komandām. Latvija Pasaules grupā spēlēja arī 1993.gadā, kad tajā bija 32 komandas.

Pērn Federāciju kausā uzvarēja Čehija, kas pusfinālā apturēja tieši Vāciju.

0 Komentāru