Sevastova “Australian Open” trešās kārtas cīņā piekāpjas spānietei Mugurusai

0 Komentāru
Sevastova “Australian Open” trešās kārtas cīņā piekāpjas spānietei Mugurusai
Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvijas dāmu tenisa pirmā rakete Anastasija Sevastova piektdien cerīgi iesāka Austrālijas atklātā čempionāta vienspēļu turnīra trešās kārtas spēli pret spānieti Garvinji Mugurusu, tomēr pēc tam titulētākā sāncense bija krietni labāka, svinot panākumu divos setos.

Sevastova, kura pasaules rangā atrodas 33.vietā, cieta neveiksmi ar 4-6, 2-6, nespējot atkārtot pērn gūto sensacionālo uzvaru, kad spānieti uzvarēja ASV atklātā čempionāta otrajā kārtā. Par dalību turnīrā Sevastova nopelnīja 130 WTA ranga punktus.

Latvijas tenisiste cīņu sāka ar gūtu punktu savā servē, bet otrajā geimā Sevastova pretinieci atstāja “sausā” un izvirzījās vadībā ar 2-0. Tiesa, Mugurusai bija problēmas ar servi un viņa pieļāva divas dubultkļūdas. Tomēr turpinājumā spāniete savu spēli sakārtoja, uzvarot nākamajos piecos geimos pēc kārtas, tostarp trīs reizes gūstot punktu Sevastovas servē.

Aizraujošs bija astotais geims, kurā Sevastova ieguva breika iespēju, bet pēc tam Mugurusa neizmantoja setbumbu, ļaujot Latvijas tenisistei saglabāt cerības uz izglābšanos, jo viņa pēc tam rezultātu samazināja līdz minimumam 4-5. Tomēr desmitajā geimā īsta cīņa neizdevās un Mugurusa setu ar trešo setbumbu noslēdza savā labā.

Savukārt otrā seta sākumā dominēja Mugurusa, kura divas reizes guva punktu Latvijas sportistes servē, panākot 4-0. Mugurusai servējot Sevastova uzvarēja vien divās izspēlēs. Cīņas noslēgumā Latvijas tenisiste gan paņēma divus geimus ar savu servi, tomēr apdraudēt Mugurusas uzvaru viņai neizdevās un spāniete astotajā geimā ar pirmo mačbumbu varēja svinēt panākumu.

Sevastova pasaules rangā atrodas 33.vietā, turklāt viņa pirmo reizi šāda līmeņa sacensībās bija starp izliktajām tenisistēm, jo atlētei turnīrā tika piešķirts 32.numurs, kamēr Mugurusa rangā ir septītā un ar tādu pat numuru pērnā gada Francijas atklātā čempionāta uzvarētāja ir izlikta Melburnā.

Abām tenisistēm šī bija trešā savstarpējā cīņa karjerā. Pērn abas tikās ASV atklātā čempionāta otrajā kārtā un Sevastova guva savas karjeras lielāko uzvaru, tobrīd ranga trešo raketi Mugurusu pārspējot ar 7-5, 6-4. Pēc tam Sevastova aizkļuva līdz ASV čempionāta ceturtdaļfinālam, kas viņai ir karjeras labākais sasniegums.

0 Komentāru