Serēnai Viljamsai piešķirts 17 000 dolāru sods par pārkāpumiem “US Open” finālā

0 Komentāru
Serēnai Viljamsai piešķirts 17 000 dolāru sods par pārkāpumiem “US Open” finālā
Foto: REUTERS/ SCANPIX

Amerikāņu tenisa zvaigzne Serēna Viljamsa saņēmusi naudas sodu par pārkāpumiem ASV atklātā čempionāta finālā, kamēr Sieviešu tenisa asociācija nostājusies tenisistes pusē.

Jau ziņots, ka sestdien ASV atklātā čempionāta sieviešu vienspēļu turnīrā triumfēja Japānas tenisiste Naomi Osaka, kura ar rezultātu 6-2, 6-4 pārspēja titulēto Viljamsu.

Osakas pirmo “Grand Slam” titulu aizēnoja viņas pretinieces uzvedība kortā. Amerikāņu zvaigzne otrā seta astotajā geimā tika sodīta ar zaudētu geimu, jo mača laikā neatļauti saņēma trenera palīdzību, lauza raketi un apvainoja spēles galveno tiesnesi Karlosu Ramosu, nosaucot viņu par zagli un solot, ka viņš vairs nekad netiesās Viljamsas spēles.

ASV Tenisa asociācija (“USTA”) lēmusi, ka par šiem pārkāpumiem viņai jāmaksā attiecīgi 4000, 3000 un 10 000 ASV dolāru sodi jeb kopā 17 000 ASV dolāri (14 685 eiro). Tiesa, tā gan ir niecīga daļa no 1,85 miljonu ASV dolāru prēmijas, ko viņa saņēma par fināla sasniegšanu.

Video

Viljamsa savu rīcību pamatoja ar to, ka tenisā pastāv dubultie standarti, jo, viņasprāt, vīrieši tenisisti par šādiem pārkāpumiem netiktu sodīti ar zaudētu geimu.

Liela daļa tenisa sabiedrības pauž atbalstu Viljamsai.

“Finālā daudz kas aizgāja šķērsām. Trenera palīdzību vajadzētu atļaut tenisā. Tā nav, kā rezultātā tenisiste saņēma sodu par trenera darbībām. Tā tam nevajadzētu notikt,” pauda leģendārā Billija Džīna Kinga, kura ir viena no vadošajām sieviešu līdztiesības aizstāvēm tenisā.

Tāpat arī sieviešu profesionālā tenisa jumtorganizācija WTA uzskata, ka trenera palīdzībai vajadzētu būt atļautai, un pauž, ka Viljamsai piespriestais soda punkts nav adekvāts.

“WTA uzskata, ka nevajadzētu būt atšķirībai reakcijai pret sieviešu un vīriešu emocijām. Apņemamies strādāt ar tenisa sabiedrību, lai attieksme pret visiem spēlētājiem būtu vienāda,” teikts WTA vadītāja Stīva Saimona paziņojumā.

WTA turnīros ir atļauta treneru palīdzība, izņemot “Grand Slam” sacensības.

“Tenisa sabiedrībai ar šo ir jātiek skaidrībā. Kad tas tiks atrisināts, vairs nebūs problēmu,” pauda Austrālijas atklātā čempionāta direktors Kregs Tailijs.

Viljamsas treneris Patriks Muratoglu atzina, ka finālmača laikā centies palīdzēt tenisistei, taču Osakas treneris esot darījis to pašu.

Zīmīgi, ka Osaka Viljamsu uzskata par savu elku tenisā.

Pašlaik 20 gadus vecā Osaka kļuvusi par pirmo japānieti, kurai izdevies triumfēt “Grand Slam” turnīrā.

Japānas tenisiste aizvada teicamu turnīru, jo septiņās spēlēs zaudēja tikai vienā setā, lai gan pirms ASV atklātā čempionāta viņai bija trīs zaudējumu sērija.

Līdz šim karjeras lielāko panākumu Osaka bija guvusi šī gada martā, kad uzvarēja prestižajā Indianvelsas WTA “Premier” turnīrā, taču tagad veikusi jaunu ierakstu Japānas dāmu tenisa vēsturē.

Tikmēr Viljamsas kontā ir 23 “Grand Slam” vienspēļu tituli, no kuriem pēdējais tika izcīnīts pērn Austrālijā pirms viņas došanās dekrētā.
Publicēta: 10.09.2018 14:23

0 Komentāru