Ščerbatihs: Ja pirms Tokijas būtu vakcinējušies, Latvijai medaļa svarcelšanā nebūtu

1 komentārs
Ščerbatihs: Ja pirms Tokijas būtu vakcinējušies, Latvijai medaļa svarcelšanā nebūtu
KASPARS KRAFTS, F64

Ja pirms Tokijas olimpiskajām spēlēm Latvijas svarcēlāji būtu vakcinējušies, medaļas mūsu smagatlētiem šajā sporta veidā nebūtu, sarunā ar portālu Sportacentrs.com saka Latvijas Svarcelšanas federācijas prezidents Viktors Ščerbatihs.

Otrdien par patīkamu pārsteigumu parūpējās svarcēlājs Artūrs Plēsnieks, kurš svara kategorijā līdz 109 kilogramiem negaidīti izcīnīja bronzas medaļu. Raušanā viņš tika galā ar 180 kilogramiem, bet grūšanā pacēla 230 kilogramus, tādējādi summā tiekot pie 410 kilogramiem.

Ščerbatihs uzskata, ka Plēsnieks olimpisko medaļu ieguvis, jo klausījis treneri Eduardu Andruškeviču. ”Tā bija un tā arī būs – ir jāklausa treneris. Daudzi sportisti, īpaši jaunie, šobrīd uzskata, ka viņi ir paši gudrākie, gudrāki pat par treneri, bet tā nav. Arī Artūrs vairākus gadus domāja, ka ir pats gudrākais, taču pēc tam saprata, ka tas sportā tomēr ir treneris. Un re – rezultāts! Tas izdevās, jo klausījās, ko, kā un kāpēc darīt.”

”Vēl pirms gadiem diviem Artūrs to nebija sapratis. Tas atnāca tikai nesen,” norāda Ščerbatihs. ”Trenerim Andruškevičam ir ļoti liels nopelns, tur bez jautājumiem. Treneris ir tas cilvēks, kurš tev parādīs pareizo ceļu un dos arī spēku. Galvenais ir viņā klausīties. Kas trenerī neklausās, tam nav rezultāta.”

Olimpiskajām spēlēm vajadzēja notikt jau pērn, taču Covid-19 pandēmijas dēļ tās tika pārceltas uz šo vasaru. Ščerbatihs atklāj, ka Plēsnieks pirms gada medaļu Tokijā nebūtu izcīnījis, jo līdz tam vēl nebija līdz galam saklausījis treneri. Pirms svarcēlāju starta federācijas prezidents arī neslēpa, ka viņu sportisti nav vakcinējušies pret koronavīrusu, jo tas varot atstāt lielu ietekmi uz sagatavošanās procesu. Ščerbatihs šo domu turpina, norādot ”ja pirms olimpiskajām spēlēm būtu vakcinējušies, Plēsniekam medaļas nebūtu, un nebūtu arī sestās vietas Ritvaram Suharevam. Varētu par to aizmirst!”

Otrdienas sacensībās Plēsnieks no sešiem mēģinājumiem nepacēla tikai vienu, raušanā nespējot tikt galā ar pēdējo svaru – 183 kilogrami. Beigu beigās tas gan viņa rezultātu nebūtu būtiski uzlabojis.

”Artūram ir kļūdas raušanā, bet šoreiz viņš tās nedaudz salaboja. Cik varēja, tik izdarīja – vairāk nevarēja. Un tur vajadzēja daudz vairāk, taču tas vienkārši nebija iespējams. 180 kilogrami raušanā ir Artūra šī brīža tehniskās situācijas maksimums. Nedaudz izmainīs tehniku, raušanā būs vairāk paceltu kilogramu. Tas jau ir profesionālas dabas jautājums, detaļās negribu par to runāt, bet ir niansīte, ko nepieciešams pielabot. Ja viņš to sapratīs, tad raušana aizies,” skaidro Ščerbatihs.

Medaļu Tokijas olimpiskajās spēlēs Plēsnieks ieguva pēc sarežģītas piecgades, kurā sportists cīnījās ar veselības likstām un pat apsvēra domu beigt karjeru.

Plēsnieks kopā ar treneri Eduardu Andruškevicu Rīgā ieradās plkst.21.55 ar avioreisu no Frankfurtes.

Lidostā “Rīga” viņus sagaidīja Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Žoržs Tikmers un svarcelšanas treneris Viktors Ščerbatihs, kurš pats 2004.gadā izcīnīja sudraba medaļu Atēnu olimpiskajās spēlēs un bronzas medaļu 2008.gada Pekinas olimpiskajās spēlēs.

Tāpat sagaidītāju vidū bija izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, Plēsnieka ģimenes locekļi un ap 20 līdzjutēju. Muižniece, kura uzteica svarcēlāja neatlaidību un gribasspēku, pārvarēt grūtības, un pauda cerību, ka reiz Plēsnieks turpinās kā treneris, audzinot jauno svarcēlāju paaudzi Latvijā.

Bronzas medaļnieku sagaidīt lidostā bija ieradies arī basketbolists Kārlis Pauls Lasmanis, kurš kopā ar Latvijas 3×3 basketbola komandu Tokijas olimpiskajās spēlēs izcīnīja zelta medaļu. Viņš svarcēlājam uzdāvināja rupjmaizi un pienu.

1 komentārs