Komentāri
Saramotins pēc gada pārtraukuma kļūst par Latvijas čempionu grupas braucienā
Foto: AFP/LETA

Par Latvijas čempionu šosejas riteņbraukšanas grupas braucienā svētdien pēc gada pārtraukuma kļuva Aleksejs Saramotins, titulu iegūstot jau septīto reizi karjerā.

Jau pašos sacensību pirmajos kilometros izveidojās dienas centrālais atrāviens, kurā bija desmit sportisti, ieskaitot profesionāli Tomu Skujinu un pagājušā gada valsts čempionu Andri Vosekalnu. Grupas pārsvars sasniedza arī četras minūtes, bet visilgāk tas turējās aptuveni trīs kilometru atstatumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Neilgi pirms pēdējā apļa beigām atrāvienā devās Skujiņš, Emīls Liepiņš un Viesturs Lukševics, bet vēlāk otrais no viņiem atpalika. Vēl nepilnus 15 kilometrus pirms finiša līderu dueta pārsvars bija aptuveni 45 sekundes, tomēr viņi tika noķerti, tāpēc uz finišu devās septiņu sportistu grupa, bet 196,7 kilometrus garās distances finišā sekmīgākais bija Saramotins, kurš ikdienā pārstāv Šveices komandu IAM.

Finišā aiz Saramotina sekoja divi Rietumu-Delfin komandas braucēji Krists Neilands un Andris Smirnovs. Piektdien par Latvijas čempionu individuālajā braucienā jau piekto gadu pēc kārtas kļuva Gatis Smukulis.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl