Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Regža ar uzvarām sāk PK posmu un aizvadīs savstarpēju cīņu par pirmo vietu apakšgrupā

Pievienot komentāru
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Regža ar uzvarām sāk PK posmu un aizvadīs savstarpēju cīņu par pirmo vietu apakšgrupā
Foto: FIVB.ORG

Latvijas labākais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kā arī Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža ceturtdien ar uzvarām sāka Nīderlandes pilsētā Hāgā notiekošo Pasaules kausa izcīņas trīs zvaigžņu posmu.

Abi dueti piektdien aizvadīs savstarpēju cīņu par pirmo vietu apakšgrupā. Pateicoties panākumiem pirmajos mačos, abi Latvijas pāri arī jau nodrošinājuši dalību šī Pasaules kausa posma izslēgšanas turnīrā.

Turnīrā ar otro numuru izliktie Šmēdiņš/Samoilovs B apakšgrupas pirmajā mačā pārliecinoši ar 2-0 (21:13, 21:12) apspēlēja Nīderlandes duetu Rubenu Peningu un Mēsu Blomu, kuriem ir 31.numurs, bet šajā turnīrā viņi piedalās ar rīkotāju piešķirto ielūgumu jeb “wild card”.

Savukārt sacensībās ar 15.numuru izliktie Pļaviņš/Regža pirmās kārtas mačā arī gana droši ar 2-0 (21:18, 21:15) pārspēja austriešus Tomasu Kunertu un Kristofu Dresleru, kuriem piešķirts 18.numurs.

Līdz ar to Latvijas dueti kā pirmo maču uzvarētāji piektdien aizvadīs savstarpēju cīņu par pirmo vietu B grupā.

Arī šajā turnīrā tiek aizvadīts jauns Pasaules kausa turnīru apakšgrupu sacensību formāts, kurā katrs pāris apakšgrupā aizvadīja divas spēles – vispirms savā starpā tiekas grupas pirmā un ceturtā, kā arī otrā un trešā komanda, bet pēc tam spēkus samēro abu maču uzvarētāji, kā arī zaudētāji. Abās spēlēs uzvarējusī komanda automātiski sasniedz izslēgšanas turnīra otro kārtu, vienības, kas guva pa vienai uzvarai, iekļūst izslēgšanas sacensību pirmajā kārtā, bet abos mačos zaudējušajam pārim sacensības jānoslēdz.

Vēl jūnija sākumā arī trīs zvaigžņu turnīrā Krievijas galvaspilsētā Maskavā Samoilovs un Šmēdiņš izcīnīja ceturto vietu. Savukārt Pļaviņš/Regža un cits Latvijas pludmales volejbola pāris Rihards Finsters un Edgars Točs šajā turnīrā ierindojās dalītā 17.vietā.

Pirms šīs sezonas izmaiņas notika Pasaules kausa posmu gradācijā. Tagad nozīmīgākajām sacensībām – pasaules čempionātam, “Major” posmiem un sezonas noslēguma finālturnīram – piešķirtas piecas zvaigznes, “Grand Slam” posmiem – četras zvaigznes, kamēr zemāka līmeņa turnīriem no vienas līdz trim zvaigznēm. Tiesa, šogad Pasaules kausā ir salīdzinoši tukšs kalendārs, jo vairāki turnīri tikuši atcelti salīdzinoši pēdējā brīdī.