Komentāri
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Regža ar divām uzvarām sāk Ķīnā PK pamatturnīru
Foto: cev.lu ()

Latvijas pludmales volejbola dueti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš, kā arī Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža otrdien ar divām uzvarām iesāka Ķīnā notiekošā Pasaules kausa Open kategorijas posma pamatturnīru.

Apakšgrupas pirmajā mačā Latvijas spēcīgākais pludmales volejbola duets Samoilovs/Šmēdiņš, kas turnīrā izlikts ar otro numuru, ar 2-0 (21:13, 21:17) pārspēja ķīniešus Vucjiņu Linu un Dzecjuaņu Lu, kuri izlikti ar 31.numuru. Savukārt otrajā cīņā Samoilovs/Šmēdiņš ar 2-0 (21:15, 21:15) pieveica kanādiešus Semu Pedlovu un Grandu O’Gormenu, kuriem ticis 18.numurs.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Rītdien Samoilovs/Šmēdiņš spēkosies ar turkiem Muratu Giginoglu un Volkanu Gēgtepi, kuri izlikti ar 15.numuru.

FOTO: Samoilova/ Šmēdiņa spilgtākie volejbola mirkļi

Savukārt Pļaviņš/Regža, kuri turnīrā izlikti ar 16.numuru, pirmajā spēlē ar 2-0 (21:16, 21:12) pārspēja austriešus Aleksandru Hūberu un Robinu Zeidlu, kuriem piešķirts 17.numurs. Tikmēr otrajā spēlē latvieši ar 2-0 (21:11, 21:7) apspēlēja ķīniešus Daju Linfeju un Čeņu Dzuhanu, kuriem ticis 32.numurs.

Ceturtdien Pļaviņš un Regža tiksies ar sacensību pirmo numuru kanādiešiem Benu Sekstonu un Čeimu Šelku.

Pamatturnīrā piedalās kopumā 32 dueti, būdami sadalīti astoņās apakšgrupās pa četriem pāriem katrā. Pēcāk grupu labākās komandas izslēgšanas spēles sāks no otrās kārtas, bet otro un trešo vietu ieguvējas cīnīsies pirmajā kārtā.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā Finsters un Točs veselības problēmu dēļ nepiedalījās Pasaules kausa Open posmā Katarā, tikmēr Samoilovs un Šmēdiņš aizvadīja treniņnometni Losandželosā, savukārt Pļaviņš un Regža šajā posmā izcīnīja dalītu devīto vietu.

Latvijas pludmales volejbolistiem šī sezona nav sākusies sekmīgi – pirmajos divos Open kategorijas posmos, kas risinājās Irānā un Brazīlijā, no Latvijas sportistiem piedalījās vienīgi Pļaviņš un Regža, abas reizes apstājoties izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā un gūstot dalītu 17.vietu. Turpinājumā Grand Slam posmā olimpisko spēļu mājvietā Kopakabanas pludmalē Samoilovs un Šmēdiņš ieņēma dalītu 17.vietu, Točs un Finsters ierindojās dalītā 25.pozīcijā, bet Pļaviņš un Regža nepārvarēja kvalifikāciju, izšķirošajā kārtā piekāpjoties tieši Točam un Finsteram. Savukārt ceturtajā posmā, kas arī risinājās Brazīlijā, ne Pļaviņš un Regža, ne Točs un Finsters nepārvarēja kvalifikāciju.

Visos turnīros volejbolisti spēkojas par Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) pludmales volejbola pasaules ranga punktiem, kas ir svarīgi, cīnoties par ceļazīmēm uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Atlase Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm sākās pērn 1.janvārī. Augustā gaidāmajai Olimpiādei 15 pāri kvalificēsies pēc pasaules ranga, kurā skaitīs 12 labākos turnīrus pusotra gada laikā. Vēl piecas komandas tiks kā Kontinentālā kausa uzvarētājas no katra kontinenta, divas vietas neilgi pirms olimpiskajām spēlēm sadalīs otro un trešo vietu ieguvēji Kontinentālajā kausā, vienu vietu saņēma pagājušā gada pasaules čempionāta uzvarētāji, bet vēl viena pienāksies Olimpiādes mājiniekiem.

Latvijas vadošais duets Samoilovs un Šmēdiņš pašlaik olimpiskajā rangā ieņem septīto vietu, bet Pļaviņš un Regža ir 29.pozīcijā, taču, skaitot valstu kvotas, otrs labākais Latvijas duets ierindojas 23.vietā. Tāpat Latvijas dueti saglabā cerības uz otras ceļazīmes iegūšanu arī Kontinentālajā kausā.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl