Samoilovs/Šmēdiņš iekļūst Porečas “Major” turnīra astotdaļfinālā, kur tiksies ar olimpiskajiem vicečempioniem

Pievienot komentāru
Samoilovs/Šmēdiņš iekļūst Porečas “Major” turnīra astotdaļfinālā, kur tiksies ar olimpiskajiem vicečempioniem
Foto: FIVB.COM

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien iekļuva Horvātijā notiekošā Porečas piecu zvaigžņu Pasaules kausa “Major” kategorijas turnīra astotdaļfinālā, kur spēkosies ar olimpiskajiem vicečempioniem.

Turnīrā ar otro numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 2-0 (21:15, 21:12) pārspēja vāciešus Lorencu Šūmanu un Juliusu Toli, kuri izlikti ar 26.numuru.

Pirmais sets iesākās punkts punktā, taču tā vidusdaļā pēc Šmēdiņa vairākām veiksmīgām gremdservēm Latvijas duets panāca 13:8. Turpinājumā Latvijas duetam izdevās noturēt iesākto ritmu un setā izcīnīt drošu uzvaru ar 21:15. Tāpat līdzvērtīgā cīņā iesākās arī otrais sets, taču Samoilovs un Šmēdiņš atkal atrāvās, izcīnot pārliecinošu uzvaru ar 21:12.

Abi pāri pirms nedēļas spēkojās Eiropas čempionāta “Masters” posma ceturtdaļfinālā, Samoilovam un Šmēdiņam trīs setos ciešot zaudējumu.

Astotdaļfinālā Samoilovs un Šmēdiņš sestdien spēkosies ar Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioniem Paolo Nikolai un Danielu Lupo no Itālijas, kuri turnīrā izlikti ar 12.numuru. Samoilovs/Šmēdiņš ar Nikolai/Lupo pirms divām nedēļām spēkojās Hāgas trīs zvaigžņu turnīra astotdaļfinālā, Latvijas pārim ciešot zaudējumu.

Samoilovs un Šmēdiņš savā apakšgrupā ieņēma otro vietu, līdz ar to izslēgšanas turnīrs bija jāsāk no pirmās kārtas. Pirmajā duelī Latvijas duets ar 2-0 (21:8, 21:9) sagrāva Horvātijas duetu Krešimiru Karaulu un Marinu Jerčiču, kuri bija izlikti ar 31.numuru, bet otrajā cīņā ar 1-2 (15:21, 21:16, 13:15) piekāpās ar 18.numuru izliktajiem austriešiem Klemensam Dopleram un Aleksandram Horstam. Savukārt trešajā cīņā latvieši ar 2-0 (21:19, 21:17) saspringtā cīņā pieveica Krievijas duetu Oļegu Stojanovski un Artjomu Jarzutkinu, kuriem piešķirts 15.numurs.

Lasi vēl