Komentāri
Samoilovs/Šmēdiņš ar zaudējumu noslēdz PČ apakšgrupu turnīru
Foto: FICB.COM

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš otrdien ar zaudējumu noslēdza Austrijas galvaspilsētā Vīnē notiekošā pasaules čempionāta apakšgrupu turnīru.

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru, B apakšgrupas pēdējā mačā ar 0-2 (17:21, 19:21) atzina Kataru pārstāvošo Žefersona Santuša Pereiras un Šerifa Junussi pārākumu, kurim ticis 23.numurs, līdz ar to apakšgrupā ieņemot otro vietu.

Latvijas volejbolisti aizvadīja ne pārāk veiksmīgu spēli. Pirmajā setā pretinieki ieguva piecu punktu pārsvaru (12:7), pēc tam Samoilovam/Šmēdiņam nespējot izglābties. Savukārt otrajā setā, pēc nonākšanas iedzinējos ar 2:7, Latvijas duets spēja starpību samazināt līdz punktam, tomēr atkal beigās veiksmīgāki bija sāncenši.

Jau pirms šīs cīņas Samoilovs/Šmēdiņš bija nodrošinājuši vietu izslēgšanas spēlēs, jo tāpat kā katarieši uzvarēja pirmajos divos mačos.

Otrdien Latvijas pludmales volejbolisti Edgars Točs un Rihards Finsters uzvarēja izšķirošajā apakšgrupas spēlē, nodrošinot turnīrā vēl vismaz vienu maču.

Pasaules čempionāta debitanti Točs un Finsters, kuriem turnīrā ir 30.numurs, F apakšgrupas trešās kārtas spēlē ar 2-0 (21:15, 22:20) uzveica Marokas volejbolistus Muhamedu Abiču un Zuheiru Elgraui, kuriem bija 43.numurs.

Pirms šī mača abiem pāriem bija pa diviem zaudējumiem, kas nozīmēja, ka turnīru turpinās tikai labākā dueļa vienība. Točs un Finsters izcīnīja trešo vietu apakšgrupā un viņiem, visticamāk, trešdienas vakarā būs jāaizvada papildus spēle par vietu izslēgšanas turnīrā.

Aizvadītajā mačā pirmajā setā Točs un Finsters izšķirošo izrāvienu veica pēc tehniskā pārtraukuma. Tikmēr otrajā setā jau latvieši lielāko daļu bija iedzinējos un rezultāts vēl bija pat 13:16. Tomēr viņi panāca 18:18, pēc ilgāka laika izlīdzinot rezultātu, un pārliecinoši nospēlēja arī izšķirošajos brīžos, svinot ļoti svarīgu uzvaru.

Pirms tam šajā turnīrā Točs un Finsters piektdien ar 1-2 (14:21, 21:19, 13:15) piekāpās beļģiem Drīsam Kokelkorenam un Tomam van Vallem, kuriem turnīrā ticis 19.numurs, bet svētdien ar 0-2 (14:21, 16:21) atzina sacensībās ar sesto numuru izlikto Krievijas volejbolistu Ņikitas Ļamina un Vjačeslava Krasiļņikova pārākumu.

Savukārt marokāņi turnīru sāka ar 0-2 (16:21, 14:21) zaudējot Ļaminam/Krasiļņikovam, bet svētdien ar 0-2 (13:21, 22:24) atzina arī beļģu pārākumu.

Lasi vēl