Komentāri
Samoilovs un Šmēdiņš trīs setu cīņā iekļūst pasaules čempionāta astotdaļfinālā
Foto: FIVB.COM

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš ceturtdien Vīnē iekļuva pasaules čempionāta astotdaļfinālā.

Tikmēr Edgars Točs/Rihards Finsters un Mārtiņš Pļaviņš/HaraldsRegža cieta zaudējumus izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb 1/16 finālā, meistarsacīkstes noslēdzot dalītā 17.vietā.

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru, izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar rezultātu 2-1 (23:21, 18:21, 15:12) pārspēja amerikāņus Džonu Haidenu un Raienu Dohertiju, kuri turnīrā bija izlikti ar 22.numuru.

Samoilovs un Šmēdiņš astotdaļfinālā spēkosies ar brazīliešiem Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Andrē Lojolu Šteinu, kuri izlikti ar ceturto numuru. Brazīlijas duets izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 2-0 (21:13, 21:18) pārspēja Pļaviņu un Regžu, kuriem turnīrā bija ticis 29.numurs.

Ar 30.numuru izliktie Točs un Finsters tikai mača sākumā spēja turēt līdzi olimpiskajiem čempioniem Alisonam Čeruti un Brunu Šmitam no Brazīlijas, piedzīvojot sagrāvi ar rezultātu 0-2 (15:21, 7:21).

Samoilova un Šmēdiņa mačā pirmais sets aizritēja līdzīgā cīņā, latviešiem visvairāk grūtības sagādājot cīņai pie tīkla ar 214 garo Dohertiju. Seta vidū Latvijas pāris panāca divu punktu pārsvaru (12:10), taču amerikāņi spēja izlīdzināt rezultātu un paši jau iegūt plus divus punktus (16:14). Tiesa, Samoilovs un Šmēdiņš atguvās un neļāva pretiniekiem aizbēgt. Lai gan seta galotnē ASV duets atspēlēja vairākas mačbumbas, tomēr latvieši nosargāja vadību un uzvarēja ar 23:21.

Arī otrais sets sākās līdzīgi, bet turpinājumā, rezultāta tablo vēstot 8:8, Latvijas pāris pēc dažām kļūdām jau nonāca iedzinējos ar 8:11. Turpmākajā seta gaitā latvieši nespēja atgūt zaudēto un piekāpās ar 18:21, līdz ar to mača uzvarētājs bija jānoskaidro izšķirošajā – trešajā – setā.

Trešo setu Latvijas duets iesāka ar trim bezatbildes punktiem, taču amerikāņi atguvās un panāca izlīdzinājumu 4:4. Uz to latvieši atbildēja ar vēl diviem punktiem (6:4), seta turpinājumā, pateicoties labai spēlei aizsardzībā, noturēja vadību un izcīnīja uzvaru ar 15:12, kas nodrošināja vietu astotdaļfinālā.

Lasi vēl