Komentāri
Samoilovs un Šmēdiņš tiek pie pirmās uzvaras Jūrmalā notiekošajā Eiropas čempionāta
Foto: Ieva Makare / LETA

Latvijas vadošais pludmales volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš trešdien izcīnīja uzvaru savā pirmajā Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra spēlē, sagādājot mājinieku duetiem pirmo panākumu.

Ar ceturto numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš D apakšgrupas mačā ar 2-0 (21:18, 21:10) pieveica Turcijas duetu Muratu Giginoglu un Hasanu Mermeru, kuri izlikti ar 29. numuru. Pirms tam trešdien Latvijas dueti bija piedzīvojuši zaudējumus pirmajās piecās turnīra spēlēs, turklāt neuzvarēja nevienā setā.

Abas komandas šo maču iesāka ļoti līdzvērtīgi, tām cīnoties punkts punktā, bet pirmā seta tehniskajā pārtraukumā ar viena punkta pārsvaru devās Samoilovs/Šmēdiņš (11:10). Lai arī ar uzbrukumu mājiniekiem nebija lielu problēmu, vairākas reizes Giginoglu/Mermers spēja uzlauzt Latvijas pāra aizsardzību. Spraiga cīņa turpinājās arī pirmā seta beigās, bet pašā noslēgumā mājiniekiem izdevās iegūt pāris punktu vadību un pirmo setu noslēgt ar uzvaru 21:18.

Savukārt otrais sets Samoilovam/Šmēdiņam padevās krietni pārliecinošāks. Vispirms tas tika sākts ar 6:0 izrāvienu, bet turpinājumā vadību izdevās nostiprināt. Noslēgumā Latvijas pāris otrajā setā izcīnīja graujošu uzvaru ar 21:10. Vēlāk trešdien Samoilovs/Šmēdiņš aizvadīs arī dienas noslēdzošo maču centrālajā laukumā, plkst. 19 spēkojoties pret vāciešiem Markusu Bekermanu un Larsu Flīgenu, kuri kontinenta meistarsacīkstēs izlikti ar 20. numuru.

Tieši pirms Samoilova/Šmēdiņa mača zaudējumu piedzīvoja Latvijas otrais spēcīgākais pāris Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža. Ar 16. numuru izliktie latvieši pirmajā A apakšgrupas mačā ar 0-2 (18:21, 15:21) piekāpās sacensību 17. numuram Aleksam Ranjēri un Adrianam Karambulam no Itālijas.

Vēlāk trešdien Pļaviņš/Regža tiksies ar ukraiņiem Mikolu Babiču un Jaroslavu Gordejevu, kuriem ir 32. numurs. Ukrainas sportisti savā pirmajā mačā ar 1-2 (17:21, 21:13, 9:15) piekāpās ar pirmo numuru izliktajiem poļiem Bartošam Losjakam un Pjotram Kantoram.

Lasi vēl