Samoilovs un Šmēdiņš sasniedz PK posma astotdaļfinālu

Pievienot komentāru
Samoilovs un Šmēdiņš sasniedz PK posma astotdaļfinālu
Foto: LETA

Latvijas vadošie pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ceturtdien guva uzvaru arī trešajā apakšgrupas cīņā Ķīnas pilsētā Fudžou notiekošajā Pasaules kausa Open kategorijas turnīrā, bet Rihards Finsters un Edgars Točs nespēja izkļūt no apakšgrupas.

Samoilovs ar Šmēdiņu, kuri turnīrā ir izlikti ar ceturto numuru, D apakšgrupas līderu cīņā ar 2-0 (21:16, 21:19) apspēlēja itāļu dvīņubrāļus Paolo Ingroso un Mateo Ingroso, kuri šajās sacensībās izlikti ar 13.numuru, bet pērn uzvarēja Jūrmalā notikušajā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) Masters sērijas turnīrā.

Kā zināms, pirms tam trešdien Samoilovs un Šmēdiņš pirmajās apakšgrupas spēlēs ar 2-0 (21:10, 21:14) uzvarēja norvēģus Sveinu Sūlheugu un Danielu Bergerudu, kuriem turnīrā ticis 29.numurs, un tikpat pārliecinoši ar 2-0 (21:10, 21:13) pieveica arī poļus Maceju Kosjaku un Maceju Rudolu, kuriem ir 20.numurs.

FOTO: Samoilova un Šmēdiņa spilgtākie volejbola mirkļi

Apakšgrupā ar trim uzvarām triumfēja Samoilovs un Šmēdiņš, bet pārējie trīs pāri guva pa vienam panākumam, noslēdzošajā, ceturtajā, pozīcijā paliekot poļiem, kuriem kā vienīgajiem sacensības jau ir noslēgušās.

Tikmēr Finsters un Točs, kuri sacensības iesāka vēl no kvalifikācijas, bet pamatturnīrā bija izlikti ar 26.numuru, ceturtdien G apakšgrupas noslēdzošajā cīņā ar 0-2 (14:21, 8:21) ļoti pārliecinoši kapitulēja beļģiem Drīsam Kokelkorenam un Tomam van Vallem, kuri izlikti ar 23.numuru.

Pirms šīs cīņas abi pāri bija piedzīvojuši pa diviem zaudējumiem, kas nozīmēja, ka izslēgšanas sacensības sasniegs vienīgi šī dueļa uzvarētāji.

Latvijas pludmales volejbolistiem šī sezona nav sākusies sekmīgi. Pagājušajā nedēļā Ķīnas pilsētā Sjameņā notikušajā Open raudzes turnīrā Samoilovs un Šmēdiņš pirmoreiz aizkļuva līdz ceturtdaļfinālam, tiesa, tas viņiem bija tikai otrais posms šogad, jo Latvijas vadošais pāris šosezon koncentrējas uz startiem svarīgākajās sacensībās. Pļaviņš un Regža iepriekšējos divos etapos ir sasnieguši šogad pirmos astotdaļfinālus – mēneša sākumā Open posmā Katarā un pagājušajā nedēļā Sjameņā. Savukārt Finsters un Točs šonedēļ trešo reizi šosezon spēlēja pamatturnīrā, tomēr viņiem pagaidām nav izdevies izkļūt no apakšgrupas.

Visos turnīros volejbolisti spēkojas par Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) pludmales volejbola pasaules ranga punktiem, kas ir svarīgi, cīnoties par ceļazīmēm uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.

Atlase Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm sākās pērn 1.janvārī. Augustā gaidāmajai Olimpiādei 15 pāri kvalificēsies pēc pasaules ranga, kurā skaitīs 12 labākos turnīrus pusotra gada laikā. Vēl piecas komandas tiks kā Kontinentālā kausa uzvarētājas no katra kontinenta, divas vietas neilgi pirms olimpiskajām spēlēm sadalīs otro un trešo vietu ieguvēji Kontinentālajā kausā, vienu vietu saņēma pagājušā gada pasaules čempionāta uzvarētāji, bet vēl viena pienāksies Olimpiādes mājiniekiem.

Turpinājumā turnīri līdz olimpiskās atlases beigām risināsies ik pēc nedēļas – nākamnedēļ Pasaules kausa posms notiks Brazīlijā, kur risināsies Fortalezas Open kategorijas turnīrs, kuram gan nav pieteicies neviens Latvijas duets. Pēc tam sekos Open posmi Sočos (Krievija), Antālijā (Turcijā) un Sinsinati (ASV). Savukārt maija pašās beigās, noslēdzot olimpisko atlasi, risināsies “Grand Slam” sērijas posms Maskavā.

Latvijas vadošais duets Samoilovs un Šmēdiņš pašlaik olimpiskajā rangā ieņem septīto vietu.