Samoilovs un Šmēdiņš sasniedz Horvātijas Major posma ceturtdaļfinālu

Pievienot komentāru
Samoilovs un Šmēdiņš sasniedz Horvātijas Major posma ceturtdaļfinālu
Foto: fivb.org

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien sasniedza Horvātijā notiekošā Pasaules kausa (PK) Major kategorijas posma ceturtdaļfinālu.

Turnīrā ar piekto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš astotdaļfinālā ar 2-0 (21:18, 21:16) uzvarēja poļus Gžegožu Fijaleku un Mariušu Prudelu, kuri turnīrā izlikti ar 17.numuru. Pirmajā setā Latvijas duets nonāca iedzinējos ar 7:10, tomēr panāca izlīdzinājumu 14:14. Turpinājumā Samoilovs un Šmēdiņš pārņēma iniciatīvu un izcīnīja uzvaru ar 21:18. Savukārt otrajā setā Latvijas vadošais duets dominēja jau no pirmajām izspēlēm, tādējādi svinot drošu uzvaru ar 21:16.

Ceturtdaļfinālā Latvijas duets cīkstēsies ar ASV sportistiem Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu, kuriem turnīrā ticis ceturtais numurs. Samoilovs/Šmēdiņš apakšgrupu turnīrā izcīnīja trīs uzvaras trīs spēlēs, kas izslēgšanas turnīru ļāva sākt no astotdaļfināla. Samoilovs un Šmēdiņš ir vienīgie Latvijas pārstāvji šajā turnīrā.

FOTO: latviešu duets Horvātijas posmā

Pamatturnīrā vīru un dāmu konkurencē piedalīās pa 32 duetiem, kuri sadalīti astoņās apakšgrupās, pa četriem pāriem katrā. Grupu uzvarētāji izslēgšanas spēles sāka no otrās kārtas, bet otro un trešo vietu ieguvēji cīnījās pirmajā kārtā. Latvijas pludmales volejbolistiem olimpiskajās spēlēs piedalīsies vienīgi Samoilovs un Šmēdiņš, kuri četrgades nozīmīgākajam sporta notikumam kvalificējās pēc vietas olimpiskajā rangā.