Komentāri
Samoilovs un Šmēdiņš: Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs no sevis izspiedīsim maksimumu
Foto: LETA

2016. gads vieniem no pasaules vadošajiem pludmales volejbolistiem Aleksandram Samoilovam un Jānim Šmēdiņam zemapziņā ir svarīgāks, jo gaidāmas Riodežaneiro olimpiskās spēles. Sportisti sola, ka četrgades svarīgākajās sacensībās darīs visu, lai sasniegtu augstvērtīgu rezultātu.

Vien pirms pāris dienām Samoilovs un Šmēdiņš atgriezās no treniņnometnes Ēģiptē, bet jau otrdien agri no rīta dosies uz Brazīliju, kur nākamajā nedēļā risināsies sezonas pirmais Grand Slam posms.

“Pēc Ēģiptes treniņnometnes jūtamies labi. Riodežaneiro šonedēļ trenēsimies ar sparinga partneriem, iegūstot noderīgu spēļu praksi, bet jau nākamnedēļ turpat aizvadīsim Grand Slam posmu,” pirmdien preses konferencē stāstīja Samoilovs. “Olimpiskajā rangā esam augstu, taču jāturpina cīnīties par punktiem, jo no tiem arī būs atkarīga izloze olimpiskajam turnīram.”

Foto

Pašlaik Riodežaneiro olimpisko spēļu rangā Samoilovs un Šmēdiņš ieņem piekto vietu, kaut daļu pagājušās sezonas viņi nevarēja startēt traumu dēļ.

“Pie mums Ēģiptē bija vācu pirmais pāris. Trenējāmies arī pie viņu trenera. Tāpat bija divi franču pāri, kuri treniņos darīja to pašu, ko mēs, un turpina strādāt pēc mūsu programmas,” stāstīja Samoilovs. “Nometnē man ieplīsa vēdera preses muskulis, un nedēļu nevarēju trenēties, tāpēc Jānis ar frančiem darbojās viens. Tomēr šajās dienās biju Latvijas Olimpiskajā vienībā (LOV) uz ultrasonogrāfiju, un tagad viss ir sadzijis.”

Kā zināms, jau notikuši divi Pasaules kausa Open kategorijas turnīri, kuros, neskatoties uz ne pārāk spēcīgo konkurenci, vienīgais startējušais Latvijas pāris Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža abas reizes palika dalītā 17.vietā.

“Irānā no pirmā divdesmitnieka nebija kādu 15 pāru, tāpēc arī uz pjedestāla bija negaidītas komandas,” secināja Samoilovs. “Otrajā posmā Brazīlijā sastāvs jau bija spēcīgāks. Tur finālā spēlēja tās komandas, kurām to vajadzēja darīt.”

Sezonas pirmajā posmā Irānā uzvarēja Kataru pārstāvošie Džefersons Santušs Pereira un Šerifs Junuss, bet Brazīlijā to paveica amerikāņi Filips Dalhauzers un Nikolass Lusena.

“Nometnē Ēģiptē darījām visu kā līdz šim. Varbūt vienīgi zemapziņā šis gads ir svarīgāks, un gribam visu izdarīt pēc iespējas labāk. Ceram būt savā labākajā sportiskajā formā tieši Riodežaneiro spēlēs,” teica Jānis Šmēdiņš. “Man nepatīk daudz runāt, labāk ar darbiem parādu, ko es varu un kā esmu gatavojies. Šī ir viena iespēja četros gados parādīt, uz ko esam spējīgi. Mēs kā komanda atdosim visu, lai būtu pēc iespējas labāk. Medaļu nevaru apsolīt, bet no sevis izspiedīsim maksimumu.”

“Darbs ir izdarīts liels. Cerams, būsim gatavi labi spēlēt jau pirmajā turnīrā,” stāstīja Andris Šmēdiņš, kurš šajā sezonā pilda pāra galvenā trenera pienākumus. Treneris uzsvēra, ka fiziskajā sagatavotībā viņa vadībā viss tiek darīts tāpat kā iepriekš, bet nelielas izmaiņas ir tehnikas treniņos.”

“Puiši šodien vēl nav labākajā sportiskajā formā. Cerams, to izdosies sasniegt augustā,” piebilda otrs dueta treneris Genādijs Samoilovs. “Pirms iepriekšējām divām Olimpiādēm mēs (Samoilova pāris) līdz pēdējam brīdim nebijām pārliecināti par dalību spēlēs, bet tagad jau par 99% esam kvalificējušies. Līdz ar to nav vajadzības spēlēt visos turnīros.”

“Šī ir pirmā reize, kad varam gatavoties Olimpiādei, nevis līdz pēdējam cīnāmies kvalifikācijā,” piebilda Aleksandrs Samoilovs. “Tāpēc gatavojāmies citādi, lai labākā forma ir tieši uz olimpiskajām spēlēm.”

Pēc sezonas pirmā Grand Slam posma Aleksandrs un Genādijs Samoilovi dosies uz nedēļu ilgu treniņnometni Dubaijā, kur centīsies atgūt zaudēto fizisko sagatavotību. Pēc tam no 25.marta līdz 10.aprīlim Latvijas duets trenēsies Losandželosā, aizvadot sparinga cīņas ar vietējiem amerikāņu pāriem.

Kā tika atklāts preses konferencē, šogad pāra atbalstītāju lokam pievienojies arī uzņēmums Latvijas Gāze.

Šogad drīz pēc olimpiskajām spēlēm no 1. līdz 4.septembrim Jūrmalā arī notiks Masters kategorijas sacensības.

“Pirms desmit gadiem varējām tikai sapņot, ka Latvijā notiks šāda mēroga turnīrs. Par to sapņoju, kad trenējāmies 26 grādu salā,” secināja Aleksandrs Samoilovs, paužot prieku, ka sacensības notiks viņa dzimtajā pilsētā. Pāris uzsvēra, ka Jūrmalas Masters sacensībās noteikti startēs, bet par citiem mačiem Latvijā vēl domās, kaut kalendārā tie pagaidām nav ieplānoti.

Kā zināms, 2017.gadā Jūrmalā tiks rīkots Eiropas čempionāta finālposms.

Lasi vēl