Samoilovs un Šmēdiņš olimpiskajā rangā pakāpušies jau uz piekto vietu!

0 Komentāru
Samoilovs un Šmēdiņš olimpiskajā rangā pakāpušies jau uz piekto vietu!
Foto: fivb.org

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš provizoriskajā 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu kvalifikācijas rangā turpina kāpumu, un tagad jau ieņem piekto pozīciju.

Nedēļas nogalē Latvijas labākais pludmales volejbola duets izcīnīja trešo vietu Sjameņas Open kategorijas turnīrā, bronzas mačā ar 2-0 (21:17, 21:13) pieveicot vēl vienu Latvijas pāri Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu.

Ja vēl augusta beigās Samoilovs un Šmēdiņš rangā ieņēma 15. vietu, pirms divām nedēļām viņi bija pakāpušies jau uz devīto vietu, jo divās nedēļas nogalēs pēc kārtas triumfēja divos Open kategorijas turnīros – Riodežaneiro un Sočos.

FOTO: latviešu pludmales volejbola pāri Ķīnas laukumos

Pie automātiskām ceļazīmēm uz Riodežaneiro tiks tie dueti, kuri 2016. gada 13. jūnijā atradīsies olimpiskā ranga labāko 15 skaitā, taču jāņem vērā, ka no vienas valsts pie ceļazīmēm var tikt tikai pa divām komandām. Tāpat olimpiskās kvalifikācijas noteikumi paredz, ka viena vieta ir garantēta Brazīlijai kā mājiniecei, bet vēl vienu ceļazīmi kā pasaules čempioni jau izcīnījuši brazīlieši Alisons Čeruti un Brunu Šmits, kuri ir arī olimpiskā ranga līderi. Šo iemeslu dēļ šobrīd virs svītras atrodas arī ranga 18. vietā esošais Venecuēlas duets.

Olimpiskajā rangā tiek vērtēti tikai Pasaules tūres Grand Slam, Major un Open turnīri, kā arī pasaules čempionātā un kontinentālajā čempionātā gūtie ranga punkti. Noteikumi paredz, ka olimpiskajā rangā iekļaus katra dueta 12 labākos turnīrus laika posmā no 2015. gada 1. janvāra līdz 2016. gada 12. jūnijam. Samoilovs/Šmēdiņš šobrīd ir aizvadījuši desmit šādus turnīrus.

0 Komentāru