Samoilovs un Šmēdiņš olimpiskajā rangā pakāpjas uz 9.vietu

Komentāri
Samoilovs un Šmēdiņš olimpiskajā rangā pakāpjas uz 9.vietu
Foto: EPA/LETA

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš provizoriskajā 2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu (OS) kvalifikācijas rangā ir pakāpušies četras pozīcijas augstāk uz 9. vietu, kas viņiem ļautu startēt olimpiskajās spēlēs, ja atlase noslēgtos jau tagad.

OS rangā Latvijas labākais duets pirms nedēļas bija 13. vietā, taču pēc nopelnītiem 500 punktiem Soču Open turnīrā viņi ar 4020 punktiem iekļuvuši labāko desmitniekā. Samoilovs/Šmēdiņš divas nedēļas pēc kārtas uzvarēja Pasaules tūres Open posmos – triumfējot Riodežaneiro (Brazīlija) un Sočos (Krievija), kas ļāva viņiem krietni uzlabot situāciju cīņā par olimpiskajām ceļazīmēm.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

FOTO: Samoilovs un Šmēdiņš uzvar otrajā turnīrā pēc kārtas

Pie automātiskām ceļazīmēm uz Riodežaneiro tiks tie dueti, kuri 2016. gada 13. jūnijā atradīsies olimpiskā ranga labāko 15 skaitā, taču jāņem vērā, ka no vienas valsts pie ceļazīmēm var tikt tikai pa divām komandām. Tāpat olimpiskās kvalifikācijas noteikumi paredz, ka viena vieta ir garantēta Brazīlijai kā mājiniecei, bet vēl vienu ceļazīmi kā pasaules čempioni izcīnīja brazīlieši Alisons/Brunu Šmits, kuri ir olimpiskā ranga līderi. Šo iemeslu dēļ šobrīd virs svītras atrodas arī ranga 19. vietā esošais Meksikas duets.

FOTO: Samoilovs un Šmēdiņš Soču laukumos

 

Olimpiskajā rangā tiek vērtēti tikai Pasaules tūres Grand Slam, Major un Open turnīri, kā arī pasaules čempionātā un kontinentālajā čempionātā gūtie ranga punkti. Noteikumi paredz, ka olimpiskajā rangā iekļaus katra dueta 12 labākos turnīrus laika posmā no 2015. gada 1. janvāra līdz 2016. gada 12. jūnijam. Samoilovs/Šmēdiņš šobrīd ir aizvadījuši deviņus šādus turnīrus, kamēr konkurentiem augstāk rangā tādu ir vairāk.

Lasi vēl