Samoilovs un Šmēdiņš, neskatoties uz otro zaudējumu, sasniedz Gštādes Major turnīra izslēgšanas spēles

Pievienot komentāru
Samoilovs un Šmēdiņš, neskatoties uz otro zaudējumu, sasniedz Gštādes Major turnīra izslēgšanas spēles
Foto: FIVB.ORG

  Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien zaudēja Šveicē notiekošā Gštādes Major turnīra apakšgrupu sacensību noslēdzošajā mačā, tomēr tas neliedza sasniegt play-off cīņas.

Ar sesto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš F apakšgrupas trešās kārtas cīņā ar 1-2 (17:21, 21:19, 11:15) piekāpās brazīliešiem Evandru Gonsalvešam Oliveiram un Pedru Solbergu Salgadu, kuri turnīrā izlikti ar 11.numuru.

Pēc zaudēta pirmā seta arī otrā ievadā Latvijas sportisti nokļuva iedzinējos ar 2:5, tomēr līdz tehniskajam pārtraukumam jau bija spējuši izvirzīties vadībā (11:10). Turpinājumā cīņa otrajā setā ritēja punkts punktā, tomēr izšķirošajos brīžos Samoilovs un Šmēdiņš bija pārāki. Savukārt trešajā setā Latvijas duets atkal jau no paša sākuma bija iedzinējos, ciešot neveiksmi.

Pēc divām kārtām visiem trim F grupas duetiem bija pa vienai uzvarai, tomēr, tā kā otrajā trešās kārtas cīņā Polijas volejbolistiem Mihals Kadziola un Jakubs Šalankevičs trijos setos uzveica šveiciešus Filipu Gabatūleru un Mirko Gersonu, Samoilovs un Šmēdiņš sasniedza nākamo kārtu, jo savstarpējā mačā bija labāki pār Šveices sportistiem.

Samoilovs un Šmēdiņš ceturtdien F apakšgrupas pirmajā spēlē ar 2-0 (21:15, 21:18) pārspēja šveiciešus, kuriem ticis 27.numurs, bet pāris stundas vēlāk sīvā cīņā ar 1-2 (25:23, 19:21, 13:15) zaudēja Polijas volejbolistiem, kuriem piešķirts 22.numurs.

Vēlāk piektdien noslēdzošo, trešo cīņu aizvadīs arī ar 21.numuru izliktie Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža, spēkojoties ar norvēģiem Kristianu Sandlī Sērumu un Geiru Eithunu, kuriem ticis 28.numurs.

Latvieši E apakšgrupas pirmajā spēlē ceturtdien ar 2-1 (21:16, 19:21, 17:15) pārspēja pasaules vicečempionus Kristiānu Varenhorstu un Reineru Numerdoru no Nīderlandes, kuriem turnīrā ticis 12.numurs, bet otrajā cīņā piedzīvoja bezierunu zaudējumu ar 0-2 (8:21, 18:21) pret ASV sportistiem Džeikobu Gibu un Keisiju Patersonu, kuri turnīrā ir izlikti ar piekto numuru.

Pēc divām kārtām šajā grupā līderi ar diviem panākumiem šajā grupā ir amerikāņi, kamēr Latvijas un Nīderlandes duetiem ir pa vienam panākumam un zaudējumam, bet norvēģi abos mačos piedzīvojuši neveiksmes.