Komentāri
Samoilovs un Šmēdiņš nenotur lielu pārsvaru un zaudē PČ astotdaļfinālā
Latvijas pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš (no kreisās) un Aleksandrs Samoilovs (sarkans) finālspēlē CEV Eiropas čempionāta pludmales volejbolā Jūrmala Masters turnīrā, kurā tiekas ar Krievijas pludmales volejbolistu pāri Jaroslavs Koškarevs / Ruslans Bikanovs (balts). (Ieva Makare / LETA)

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien nenoturēja lielu pārsvaru Vīnē notiekošā pasaules čempionāta astotdaļfinālā spēles pirmajā setā un izstājās no sacensībām.

Samoilovs un Šmēdiņš, kuri turnīrā bija izlikti ar otro numuru, ar 0-2 (22:24, 19:21) piekāpās brazīliešiem Evandru Gonsalvešu Oliveiru un Andrē Lojolu Šteinu, kuriem sacensībās ticis ceturtais numurs.

Pirmajā seta laikā Latvijas sportistiem bija arī sešu punktu pārsvars. Viņi līdz ar to turnīru noslēdza dalītā devītajā pozīcijā.

Dueli Latvijas pludmales volejbolisti iesāka pārliecinoši, kas pie rezultāta 7:4 lika pretiniekiem pieprasīt pārtraukumu. Tomēr Samoilovs un Šmēdiņš neapstājās, seta otrajā pusē sasniedzot pat sešu punktu pārsvaru (13:7). Brīdī, kad likās, ka jau seta liktenis ir izšķirts, brazīlieši veica izrāvienu, ar labām servēm un darbībām blokā gūstot vairākus punktus pēc kārtas un pēkšņi jau iegūstot setbumbu pie 20:19.

Pirmās divas setbumbas samazinot Latvijas sportisti atspēlēja, bet ar Šmēdiņa aizsardzību un Samoilova uzbrukumu jau paši Latvijas sportisti izvirzījās priekšā ar 22:21. Tomēr turpinājumā pretinieki veica vairākas labas serves un triumfēja pirmajā setā.

Otrā seta ievadā Latvijas sportisti nokļuva iedzinējos 1:3, tomēr ātri tika panākts izlīdzinājums un duelis turpinājās punkts punktā. Latvijas sportisti arī nokļuva iedzinējos ar 7:9, bet tehniskais pārtraukums tika sagaidīts pie 10:11. Tuvojoties seta izskaņai, Samoilovs un Šmēdiņš atradās iedzinējos ar 14:16, kas lika viņiem pieprasīt pārtraukumu.

Šoreiz Samoilovs un Šmēdiņš veica trīs punktu izrāvienu un pietuvojās līdz 18:18, tomēr sekmīgs noslēgums sportistiem neizdevās un tika ciesta neveiksme.

Ceturtdaļfinālā Evandru un Andrē tiksies ar pašreizējiem pasaules un olimpiskajiem čempioniem Alisonu Čeruti un Brunu Šmitu no Brazīlijas, kuri izlikti ar piekto numuru, vai kanādiešiem Benu Sekstonu un Čeimu Šelku, kuriem ir 13.numurs.

Samoilovs un Šmēdiņš B apakšgrupā izcīnīja divas uzvaras trīs spēlēs, automātiski iekļūstot izslēgšanas turnīrā. Savukārt Brazīlijas duets ar tādu pašu bilanci bija pirmie savā apakšgrupā.

Turpinājumā izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā jeb 1/16 finālā Samoilovs un Šmēdiņš grūtā cīņā ar 2-1 (23:21, 18:21, 15:12) pārspēja amerikāņus Džonu Haidenu un Raienu Dohertiju, kuri turnīrā bija izlikti ar 22.numuru, kamēr Brazīlijas duets ar 2-0 (21:13, 21:18) apspēlēja latviešus Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu, kuriem turnīrā bija ticis 29.numurs.

Lasi vēl