Samoilovs un Šmēdiņš nedēļas nogalē Jūrmalā cīnīsies par Latvijas čempionu titulu

Pievienot komentāru
Samoilovs un Šmēdiņš nedēļas nogalē Jūrmalā cīnīsies par Latvijas čempionu titulu
Foto: fivb.org

Šajā nedēļas nogalē no 22. līdz 24. jūlijam Jūrmalas pludmales centrā Majoros norisināsies šīs sezonas Latvijas čempionāta pludmales volejbolā ERGO OPEN 2016 fināls. Tajā par čempionu titulu cīnīsies Latvijas labākie pludmales volejbolisti, viņu vidū arī Jānis Šmēdiņš un Aleksandrs Samoilovs.

Latvijas čempionāta fināls šogad tiks aizvadīts sezonas vidū, lai spētu pulcēt pēc iespējas spēcīgāku dalībnieku sastāvu. Šobrīd ir pauze starp Pasaules kausa posmiem, kuras laikā sportisti trenējas mājās, tādēļ ERGO OPEN 2016 būs iespēja klātienē vērot Jāņa Šmēdiņa/Aleksandra Samoilova spēles, neilgi pirms došanās uz Olimpiskajām spēlēm. Tāpat dalībai turnīrā pieteikušies starptautiskajā apritē sevi pierādījušie Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža, kā arī meiteņu dueti Marta Ozoliņa/Alise Lece un Tīna Graudiņa/Paula Ņečiporuka.

Pērnā gada Latvijas čempioni Rihards Finsters/Edgars Točs un Lana Sorokina/Inese Jursone šogad savu titulu neaizstāvēs. Edgars Točs pārinieka traumas dēļ startēs ar Armandu Āboliņu, bet Inese Jursone ir apvienojusi spēkus ar Līvu Solu. Latvijas Volejbola federācijas prezidents Atis Sausnītis ir gandarīts, ka Latvijas čempionāta finālā spēlēs valsts labākie pludmales volejbolisti: ”Čempionu tituls viennozīmīgi ir svarīgs, tāpēc ir būtiski, ka visiem sportistiem ir iespēja par to cīnīties! Un ne mazāk svarīgi ir tik tuvu Rio Olimpiskajām spēlēm Jāni un Aleksandru redzēt tepat Jūrmalā, ERGO OPEN čempionātā.”

”Volejbols ir viens no sporta veidiem, kas pēdējā laikā arvien vairāk kļūst populārs. Tam Latvijā ir spēcīgas tradīcijas gan kā brīvā laika pavadīšanas izklaidei, gan kā profesionālajam sportam. To apliecina mūsu volejbolistu augstie panākumi pasaulē, kā arī kuplais līdzjūtēju skaits sacensību tribīnēs tepat Latvijā notiekošajos mačos. Jušana līdzi sportistiem ir lielisks veids, kā kļūt saliedētākiem un uzkrāt pozitīvas emocijas ikdienai. Tāpēc arī mēs, ERGO, atbalstot volejbolu, gūstam gan gandarījumu par Latvijas sportistu panākumiem, gan motivāciju pašiem būt aktīviem un sportiskiem,” saka Ingrīda Ķirse, ERGO valdes locekle Baltijas valstīs.

Piektdien Jūrmalas pludmales centrā vīriešu dueti aizvadīs kvalifikācijas cīņas, bet sestdien un svētdien norisināsies pamatturnīrs sievietēm un vīriešiem. Svētdien sākot no plkst. 14:00 sāksies cīņa par medaļām, tāpat notiks vairāki konkursi arī skatītājiem. Šajā gadā ERGO OPEN čempionātā vēl tiks aizvadīti 2 posmi. 5.–7. augustam Latvijas čempionāta posms pirmo reizi norisināsies Alūksnē, bet vasaras beigās 26.–28. augustā Jūrmalā tiks aizvadīts pēdējais ERGO OPEN 2016 posms, kas iekļauts arī EEVZA (Austrumeiropas Volejbola zonālās asociācijas) kalendārā un pulcēs reģiona labākās komandas.