Samoilovs un Šmēdiņš iekļūst Gštādes Major turnīra ceturtdaļfinālā

Pievienot komentāru
Samoilovs un Šmēdiņš iekļūst Gštādes Major turnīra ceturtdaļfinālā
Foto: fivb.org

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš sestdien ar divām uzvarām sāka Gštādes Major turnīra izslēgšanas spēles, nodrošinot vietu ceturtdaļfinālā, kamēr Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža play-off mačus sāka ar zaudējumu, turnīru noslēdzot dalītā 17.vietā.

Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar sesto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš divos setos ar 2-0 (21:16, 21:15) pārliecinoši uzvarēja vāciešus Markusu Bekermanu un Larsu Flīgenu, kuriem turnīrā bija ticis 13.numurs. Pirmajā setā Latvijas duets jau sākumā ieguva pārsvaru, kuru droši nosargāja līdz beigām, bet otrā seta ievads bija sīvāks, taču pēc tam Samoilovs/Šmēdiņš ieguva trīs punktu pārsvaru 11:8, tā arī līdz mača beigām neļaujot pretiniekiem pietuvoties.

Savukārt izslēgšanas spēļu otrajā kārtā Samoilovs/Šmēdiņš daudz sīvākā cīņā ar 2-0 (21:18, 21:19) uzvarēja 2013.gada pasaules čempionus Aleksandru Broiveru un Robertu Mēuvsenu no Nīderlandes, kuri šajā turnīrā bija izlikti ar trešo numuru. Pirmajā setā Latvijas duets pārvaru ieguva seta vidū, panākot 14:12 un pēc tam noturot pārsvaru. Savukārt otrajā setā sākumā ar 7:5 vadībā bija nīderlandieši, kuri izslēgšanas spēles sāka no otrās kārtas. Tomēr seta vidū Samoilovs/Šmēdiņš ne tikai spēja panākt izlīdzinājumu 11:11, bet pēc tam arī nodrošināt divu punktu pārsvaru. Pretinieki vēl gan spēja atjaunot neizšķirtu 16:16, tomēr tad ar teicamu Samoilova bloku un pēc pretinieku kļūdas tika gūti divi punkti pēc kārtas, kas ļāva izvirzīties vadībā ar 18:16, beigās meistarīgi nosargājot savu pārsvaru.

FOTO: Latvijas duets Šveices turnīrā

Tikmēr Pļaviņš un Regža, kuriem turnīrā bija ticis 21.numurs, izslēgšanas spēļu pirmās kārtas cīņā bez lieliem variantiem ar 0-2 (16:21, 11:21) zaudēja itāļiem Aleksam Ranjēri un Adrianam Karambulam, kuri izlikti ar 16.numuru. Latvijas duets līdzvērtīgāk aizvadīja pirmo setu, lai gan itāļi lielāko tiesu tajā bija vadībā, bet otrajā jau pilnībā dominēja pērnā gada Eiropas vicečempioni, kuri līdz ar to iekļuva otrajā kārtā.