Komentāri
Samoilovs un Šmēdiņš dodas pretī Eiropas čempionu titulam
Foto: CEV.LU

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šodien Majoros Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīrā titula mačā tiekas ar Riodežaneiro olimpisko spēļu vicečempioniem Paolo Nikolai un Danieli Lupo no Itālijas.

Zelta mačs sāksies plkst.17.30, bet cīņā par bronzu plkst.14 duelēsies Riodežaneiro olimpisko spēļu bronzas medaļas laureāti Aleksandrs Broivers/Roberts Mēuvsens no Nīderlandes un Drīss Kokelkorens/Toms van Valle no Beļģijas. Tāpat svētdien tiks noskaidrotas čempiones dāmu konkurencē, vispirms plkst.11 un plkst.12 notiekot pusfināliem, bet plkst.15 un plkst.16.15 attiecīgi bronzas un zelta mačiem. Mačus tiešraidē varēs skatīties kanālā “TV 6″ un portālā ”Skaties.lv”.

Samoilovs/Šmēdiņš 2015.gadā kļuva par Eiropas čempioniem, bet 2013. un 2014.gadā izcīnīja sudraba medaļas, pirms trim gadiem finālā zaudējot tieši Nikolai un Lupo. Savukārt Šmēdiņš vēl 2010.gadā, kad spēlēja kopā ar Mārtiņu Pļaviņu, izcīnīja Vecā kontinenta meistarsacīkšu bronzu.

Foto: Samoilovs un Šmēdiņš pusfināla cīņā pret Beļģijas duetu

Samoilovs/Šmēdiņš šosezon nav izcēlušies ar skaļiem panākumiem, bet Eiropas čempionātā sasnieguši savu sportisko virsotni. Savukārt pirms divām nedēļām viņi pasaules čempionātā zaudēja astotdaļfinālā, meistarsacīkstes noslēdzot dalītā devītā vietā. Tikmēr Nikolai/Lupo par Eiropas čempioniem kronēti 2014.gadā un pērn, līdz ar to finālā tiekas iepriekšējo trīs gadu čempioni. Pērn viņi izcīnīja Riodežaneiro olimpisko spēļu sudraba medaļas. Šosezon viņi izcīnījuši godalgas četros Pasaules kausa posmos, bet planētas meistarsacīkstēs viņi apstājās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Samoilovs/Šmēdiņš turnīrā izlikti ar ceturto numuru, bet itāļiem ticis pirmais numurs. Pusfinālā Latvijas duets ar 2-1 (21:14, 15:21, 15:12) uzvarēja Kokelkorenu un van Valli, kuriem ir 11.numurs. Savukārt Nikolai un Lupo ar 2-1 (23:25, 21:15, 15:11) apspēlēja Broiveru un Mēuvsenu, kuri izlikti ar sesto numuru. Broivers un Mēuvsens pirms tam ceturtdaļfinālā apspēlēja Latvijas duetu Mārtiņu Pļaviņu un Haraldu Regžu.

Tikmēr Broivers un Mēuvsens ir pagājušā gada olimpisko spēļu bronzas medaļnieki un 2013.gada pasaules čempioni. Savukārt šogad šis duets spēlējis kā pa viļņiem, sezonas ievadā uzvarot Pasaules kausa trīs zvaigžņu turnīrā Sjameņā, bet pēc tam Pasaules kausa etapos augstāk par piekto vietu netiekot, augusta sākumā pasaules čempionātā ierindojoties vien 17.pozīcijā.

Lasi vēl