Samoilovs un Šmēdiņš cīnīsies par Eiropas čempionāta medaļām

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien sasniedza Majoros notiekošā Eiropas Volejbola konfederācijas (CEV) rīkotā Eiropas čempionāta finālturnīra pusfinālu, kur abi kopā spēlēs ceturto reizi.

Samoilovs/Šmēdiņš, kuri izlikti ar ceturto numuru, ceturtdaļfināla cīņā pārliecinoši ar 2-0 (21:14, 21:17) uzvarēja Polijas duetu Gžegožu Fijaleku un Mihalu Brilu, kuriem turnīrā bija piektais numurs. Samoilovs/Šmēdiņš 2015.gadā kļuva par Eiropas čempioniem, bet 2013. un 2014.gadā izcīnīja bronzas medaļas. Savukārt Šmēdiņš vēl 2010.gadā, kad spēlēja kopā ar Mārtiņu Pļaviņu, izcīnīja Vecā kontinenta meistarsacīkšu bronzu.

Ceturtdaļfināla cīņas pirmajā setā sākums bija līdzīgs, taču pēc tam mājinieku favorīti, veicot vairākas labas izspēles, ieguva pārsvaru 12:9, kuru turpinājumā spēja vēl vairāk palielināt, setā gūstot drošu uzvaru. Savukārt otrajā setā pirmie divu punktu pārsvaru panāca poļi, izvirzoties vadībā ar 6-4, taču seta vidū Latvijas duets panāca lūzumu un tehniskajā pārtraukumā jau bija vadībā ar 11:10, bet pēc tam ieguva arī divu punktu pārsvaru 13:11. Poļi gan uzreiz spēja panāk izlīdzinājumu, bet Latvijas volejbolistiem atrauties izdevās pēc diviem lieliskiem Šmēdiņa blokiem, panākot jau 19:16 savā labā, izskaņā droši maču novadot līdz uzvarai.

Fijaleks/Brils kopā spēlē pirmo sezonu un līdz šim viņiem labākie sasniegumi bijušas trīs piektās vietas Pasaules kausa posmos, tostarp divos piecu zvaigžņu turnīros. Pusfinālā Samoilovs/Šmēdiņš tiksies ar beļģiem Drīsu Kokelkorenu un Tomu van Valli, kuriem ir 11.numurs. Viņi ļoti sīvā ceturtdaļfināla mačā ar 2-1 (18:21, 21:15, 17:15) uzvarēja sacensību 17.numuru Aleksu Ranjēri un Adrianu Karambulu no Itālijas.