Samoilovs un Šmēdiņš ar trim uzvarām noslēdz PK posma apakšgrupu turnīru

Pievienot komentāru
Samoilovs un Šmēdiņš ar trim uzvarām noslēdz PK posma apakšgrupu turnīru
Foto: LETA/ EPA ()

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien ar trešo uzvaru tikpat cīņās noslēdza Horvātijā notiekošā Pasaules kausa Major kategorijas posma apakšgrupu turnīru, kas izslēgšanas sacensības ļaus sākt no astotdaļfināla.

Turnīrā ar piekto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš apakšgrupu turnīra noslēdzošajā – trešajā – mačā ar 2-1 (15:21, 21:15, 15:10) uzvarēja brazīliešus Alvaru Filju un Vitoru Gonsalvešu Felipi, kuri izlikti ar 12.numuru.

Pirmā seta pirmā daļa ritēja punkts punktā, taču Brazīlijas volejbolisti ļoti sekmīgi aizvadīja noslēgumu, spējot izvirzīties vadībā ar 17:13 un pēc tam arī triumfēt setā. Savukārt otrajā setā jau bija pretēja notikumu attīstība, jo tā noslēgumu teicami nospēlēja tieši Latvijas vadošais duets, kā rezultātā uzvarētājs noskaidrojās izšķirošajā – trešajā – setā.

Arī tajā abi pāri cīnījās līdzvērtīgi, tomēr svaru kausi jau bija Samoilova/Šmēdiņa pusē, kuri noslēgumā atkal nospēlēja labāk un apakšgrupu turnīru noslēdza ar uzvaru un pirmajā vietā.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Samoilovs/Šmēdiņš pirmajā mačā ar rezultātu 2-0 (21:10, 26:24) pārspēja norvēģus Kristianu Sandlī Sērumu un Geiru Eithunu, kuriem ticis 28.numurs, bet otrajā cīņā ar 2-0 (23:21, 21:16) bija pārāki arī pār Polijas duetu Mihalu Kadziolu un Jakubu Šalankeviču, kuriem piešķirts 21.numurs.

Ar trim panākumiem trīs mačos Latvijas sportisti bija pirmie savā apakšgrupā, kas izslēgšanas turnīru sestdien ļaus sākt no astotdaļfināla.

Samoilovs un Šmēdiņš ir vienīgie Latvijas pārstāvji šajā turnīrā.

Pamatturnīrā vīru un dāmu konkurencē piedalās pa 32 duetiem, kuri sadalīti astoņās apakšgrupās, pa četriem pāriem katrā. Grupu uzvarētāji izslēgšanas spēles sāka no otrās kārtas, bet otro un trešo vietu ieguvēji cīnījās pirmajā kārtā.

Jau ziņots, ka no Latvijas pludmales volejbolistiem olimpiskajās spēlēs piedalīsies vienīgi Samoilovs un Šmēdiņš, kuri četrgades nozīmīgākajam sporta notikumam kvalificējās pēc vietas olimpiskajā rangā.

Pagājušajā nedēļā par otru ceļazīmi uz olimpiskajām spēlēm Kontinentālās kausa Eiropas zonas turnīrā cīnījās Latvijas dueti Mārtiņš Pļaviņš/Haralds Regža un Rihards Finsters/Edgars Točs, taču astotdaļfinālā tika atzīts Austrijas volejbolistu pārākums, izstājoties no turpmākas cīņas.