Samoilovs/Šmediņš pieveic olimpiskos čempionus un sasniedz Pasaules kausa piecu zvaigžņu turnīra ceturtdaļfinālu

Autors: FIVB

Latvijas volejbola pāris Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš piektdien sasniedza ASV pilsētā Fortloderdeilā notiekošā sezonas pirmā Pasaules kausa piecu zvaigžņu posma ceturtdaļfinālu, savukārt Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs turnīru noslēdza 9.vietā.

Astotdaļfinālā Latvijas vadošais duets, kurš turnīrā izlikts ar 12. numuru, ar rezultātu 2-0 (21:17, 21:16) pārliecinoši pieveica olimpiskos čempionus Alisonu Čeruti un Brunu Šmitu no Brazīlijas.

Pirmo setu veiksmīgāk sāka turnīrā ar sesto numuru izlikti brazīlieši, kuri izvirzījās vadībā ar 4:2. Taču seta vidū Samoilovs un Šmēdiņš spēja panākt izlīdzinājumu 10:10, galotnē izraujoties vadībā un uzvarot ar 21:17.

Savukārt otrajā setā Latvijas duets pēc līdzīga sākuma spēja panākt 12:9 savā labā, beigās droši pārsvaru nosargājot, svinot negaidīti pārliecinošu uzvaru.

Ceturtdaļfinālā sestdien Samoilovs un Šmēdiņš tiksies ar poļiem Bartošu Losjaku un Pjotru Kantoru, kuri astotdaļfinālā no tālākās cīņas izslēdza Mārtiņu Pļaviņu un Edgaru Toču.

Tikmēr spoži jauno sezonu sākušie Latvijas pludmales volejbolisti Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs piektdien dalību turnīrā noslēdza ar dalītu devīto vietu, piedzīvojot neveiksmi astotdaļfinālā, kurā ar 0-2 (16:21, 16:21) tika zaudēts labi zināmajiem poļiem Losjakam un Kantoram.