Samoilovs/Šmēdiņš ar uzvaru pār austriešiem iekļūst Eiropas čempionāta izslēgšanas spēlēs

0 Komentāru
Samoilovs/Šmēdiņš ar uzvaru pār austriešiem iekļūst Eiropas čempionāta izslēgšanas spēlēs
AFP/SCANPIX

Latvijas pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš trešdien Maskavā svinēja panākumu Eiropas čempionāta mačā pret Austrijas duetu.

Latvijas duets, kuram sacensībās piešķirts 14.numurs, C apakšgrupas otrajā spēlē ar ar 2-0 (21:17, 21:16) pārspēja Austrijas pāri Robins Zeidls/Filips Vallers, kuri turnīru uzsāka ar 30.numuru.

Pēc līdzīga sākuma pirmajā setā Latvijas duetam izdevās izrāviens, un tika iegūta vadība ar 11:7. Pēc tehniskā pārtraukuma pretinieki rezultāta starpību samazināja līdz minimumam. Pamazām palielinot pārsvaru, latvieši arvien attālinājās no pretiniekiem, uzvarot setā ar 21:17.

Otrā seta sākumā pussolīti priekšā bija Samoilovs un Šmēdiņš, līdz pretinieki guva trīs punktus pēc kārtas, panākot 6:4 savā labā. Tūlīt ar līdzīgu sēriju atbildēja latvieši, liekot austriešiem iet malā un apdomāties pusminūtes pārtraukumā. Vēl pēc brīža Latvijas duets panāca 11:8, bet vēl pēc brīža panāca jau 19:13 savā labā, uzvarot setu un visu spēli ar ar 2-0 (21:17, 21:16).

Jau ziņots, ka pirmajā mačā Samoilovs un Šmēdiņš ar 2-0 (21:15, 21:17) pārspēja serbus Stefanu Bastu un Lazaru Kolariču, kuriem Maskavā ticis 19.numurs.

Ceturtdien latviešus pirmajā laukumā gaida tikšanās ar mājiniekiem Iļju Ļešukovu/Konstantīnu Semjonovu, kuri izsēti ar augsto trešo numuru.

Ar divām uzvarām divās spēlēs Samoilovs/Šmēdiņš apakšgrupā atrodamas līderpozīcijās un ir nodrošinājuši vietu izslēgšanas turnīrā.

Jau ziņots, ka no pašmāju sportistiem kā pirmie trešdien kortā devās Mārtiņš Pļaviņš un Edgards Točs, kuri cieta zaudējumu pret Austrijas duetu. Vēlāk ar uzvaru pār polietēm otro uzvaru čempionātā un vietu izslēgšanas turnīrā nodrošināja Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka.

Apakšgrupu uzvarētāji uzreiz iekļūs izslēgšanas turnīra otrajā kārtā, bet otro un trešo vietu ieguvēji “play-off” cīņas sāks no pirmās kārtas.
0 Komentāru