Samoilovs: pludmales volejbolā ir ļoti liela konkurence, un tas ir neprognozējams

Pievienot komentāru
Samoilovs: pludmales volejbolā ir ļoti liela konkurence, un tas ir neprognozējams
Foto: F64

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš ir apņēmības pilni Longbīčas Grand Slam turnīrā, kura pamatsacensības sāksies trešdien, parādīt savu labāko sniegumu, turpinot cīņu par olimpiskās kvalifikācijas reitinga punktiem.

Pirms turnīra Kalifornijā tiekoties ar žurnālistiem, Samoilovs un Šmēdiņš pauda, ka Longbīčā jūtas teju kā mājās un ir gatavi uzlabot savu iepriekšējo divu gadu sniegumu, kad šajā turnīrā divas reizes ieņēma 5. vietu.

Šmēdiņš sarunā ar Starptautiskās Volejbola federācijas (FIVB) preses dienestu neslēpa, ka šīs sezonas pirmā puse nav bijusi tāda kā cerēts, jo viņam nācās izlaist mēnesi meniska operācijas dēļ. “Šis mums ir smags gads, jo man bija trauma, kuras dēļ izlaidu četrus turnīrus, tāpēc mums tagad ir jāuzlabo sava situācija, skaidroja 28 gadus vecais Šmēdiņš. Priekšā vēl ir gara sezona. Pagaidām vēl nav pārliecības par olimpisko ceļazīmi, taču mēs parādīsim savu labāko sniegumu un nākamgad visam jābūt kārtībā”, optimistisks ir Latvijas volejbolists.

Savukārt Samoilovs sacīja, ka viņam allaž ir gribējies spēlēt pludmales volejbola dzimtenē Kalifornijā. “Tas ir aizraujoši, jo Pasaules tūrē es spēlēju jau desmit gadus, taču pirmajos septiņos nekad nesanāca doties uz ASV, jo šeit nebija Pasaules tūres posmu. Es sapņoju par spēlēšanu ASV, jo īpaši Kalifornijā, kur ir dzimis pludmales volejbols. Kad biju vēl bērns, ļoti daudz internetā skatījos spēles no šejienes,” atzina Samoilovs. Viņš pēc Londonas olimpiskajām spēlēm 2012. gadā bija devies divu nedēļu brīvdienās uz ASV, tāpēc bija priecīgs vēlāk uzzināt, ka Kalifornijā beidzot būs arī Pasaules tūres sacensības.

FOTO:  Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš triumfē Eiropas čempionātā

Longbīčā risināsies sezonas ceturtais no pieciem Grand Slam posmiem, tāpēc volejbolistiem šī ir laba iespēja papildināt pasaules reitinga punktu krājumu, cīnoties arī par olimpiskajām ceļazīmēm. Samoilovs/Šmēdiņš pēc izcīnītās otrās vietas Gštādas Major turnīrā un uzvaras Eiropas čempionātā savu situāciju provizoriskajā olimpiskajā rangā ir krietni uzlabojuši, ieņemot tajā 20. vietu. Izredzes nākamā gada jūnijā būs starp 15 labākajiem duetiem, kas tiks pie tiesībām startēt 2016. gada Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs ir ļoti labas, taču abi Latvijas pludmales volejbolisti apzinās, ka cīņa par ceļazīmēm būs ļoti smaga. Spēku samērs pludmales volejbola elitē ir izlīdzinājies un ir daudz spēcīgu duetu no daudzām valstīm. Jo īpaši progresējušas komandas no tām valstīm, kurās jārēķinās ar ziemu un laika apstākļu dēļ pludmales volejbolu zem klajas debess nevar spēlēt cauru gadu.

Latvijas puiši norāda, ka ne tikai viņi, bet arī daudzi citi volejbolisti izmanto iespēju starpsezonu laikā trenēties ārzemēs, siltajās zemēs, kas veicinājis konkurences palielināšanos. “Meistarības līmenis tām komandām, kuras nevar mājās trenēties visu gadu, arvien palielinās. Pludmales volejbolā ir ļoti liela konkurence, jo gan pērn, gan šosezon nevar pateikt, kuri izcīnīs medaļas. Desmit, pat divdesmit komandas ir reāli pretendenti tikt uz goda pjedestāla. Pērn Grand Slam posmā Berlīnē trīs komandas no kvalifikācijas aizkļuva līdz pusfinālam. Skatītājiem tas patīk, jo pludmales volejbolā nav kā tenisā, kur pirms katra lielā turnīra jau ir zināms, ka uzvarēs vai nu Nadals, Džokovičs vai Federers. Pie mums pludmales volejbolā visu laiku ir pārmaiņas,” pludmales volejbola neprognozējamību uzsver Samoilovs.

FOTO: fanu prieks un gaviles, sagaidot Samoilovu un Šmēdiņu!

Longbīčas turnīra pamatsacensībās Samoilovs/Šmēdiņš ir izlikti ar 6. numuru. Grupu turnīrā viņi trešdien mērosies spēkiem ar Fransisko Marko/Kristianu Garsiju ( no Spānijas, bet ceturtdien spēlēs pret Volkanu Gogtepi/Muratu Giginoglu no Turcijas un Džonatanu Erdmanu/Kaju Matisiku no Vācijas. Materiāls par Latvijas pludmales volejbolistiem pilnībā izlasāms .