Samoilovam un Šmēdiņam zaudējums trillerī Porečas Major turnīra pusfinālā

Pievienot komentāru
Samoilovam un Šmēdiņam zaudējums trillerī Porečas Major turnīra pusfinālā
Foto: fivb.org

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien saspringtā cīņā piedzīvoja neveiksmi Horvātijā notiekošā Pasaules kausa Major kategorijas posma pusfinālā.

Turnīrā ar piekto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš cīņā par vietu finālā ar 1-2 (21:18, 17:21, 11:15) zaudēja pašreizējiem pasaules čempioniem Alisonam Čeruti un Brunu Šmitam no Brazīlijas, kuri turnīrā izlikti ar pirmo numuru.

Spēles ievadā pirmos divus punktus guva brazīlieši, tomēr Latvijas sportisti atspēlējās un pēc Šmēdiņa netveramās serves panāca izlīdzinājumu 7:7. Savukārt pirms tehniskā pārtraukuma Šmēdiņš veica iespaidīgu bloku un pārņēma Latvijas duetam vadību ar 11:10, turpinājumā dominējot setā un uzvarot ar 21:18. Arī otro setu Latvijas sportisti sāka pārliecinoši, bet tā vidū zaudēja sešus punktus pēc kārtas, nokļūstot iedzinējos ar 11:16, vēlāk piekāpjoties ar 17:21.

FOTO: Latvijas duets pusfināla cīņā

 

 

Izšķirošā seta vidū Samoilovs un Šmēdiņš pēc vairākām sekmīgām darbībām panāca 7:5, tomēr slavenā Alisona bloks jau atkal deva vadību brazīliešiem. Drīz vien Latvijas sportisti jau zaudēja ar 9:12, turpinājumā vairs nespējot iesaistīties cīņā par uzvaru. Pirms divām nedēļām Samoilovs un Šmēdiņš brazīliešus uzvarēja Polijas pilsētā Olštinā notikušā Pasaules kausa “Grand Slam” sērijas posma finālā. Abi dueti Pasaules kausa ietvaros svētdien tikās astoto reizi, Latvijas sportistiem svinot trīs uzvaras.