Samoilovam un Šmēdiņam sāpīga neveiksme un ceturtā vieta Horvātijā

Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš svētdien dramatiskā cīņā palika Horvātijā notiekošā Pasaules kausa “Major” kategorijas posma ceturtajā vietā, turklāt cīņā par bronzas godalgām neizmantoja piecas mačbumbas.

Turnīrā ar piekto numuru izliktie Samoilovs un Šmēdiņš vispirms svētdien pusfinālā ar 1-2 (21:18, 17:21, 11:15) zaudēja pašreizējiem pasaules čempioniem Alisonam Čeruti un Brunu Šmitam no Brazīlijas, kuri turnīrā izlikti ar pirmo numuru. Spēles ievadā pirmos divus punktus guva brazīlieši, tomēr Latvijas sportisti atspēlējās un pēc Šmēdiņa netveramās serves panāca izlīdzinājumu 7:7. Savukārt pirms tehniskā pārtraukuma Šmēdiņš veica iespaidīgu bloku un pārņēma Latvijas duetam vadību ar 11:10, turpinājumā dominējot setā un uzvarot ar 21:18.

Arī otro setu Latvijas sportisti sāka pārliecinoši, bet tā vidū zaudēja sešus punktus pēc kārtas, nokļūstot iedzinējos ar 11:16, vēlāk piekāpjoties ar 17:21. Izšķirošā seta vidū Samoilovs un Šmēdiņš pēc vairākām sekmīgām darbībām panāca 7:5, tomēr slavenā Alisona bloks jau atkal deva vadību brazīliešiem. Drīz vien Latvijas sportisti jau zaudēja ar 9:12, turpinājumā vairs nespējot iesaistīties cīņā par uzvaru.