Samoilovam un Pļaviņam sāpīgs zaudējums pasaules čempionāta 1/16 finālā

Komentāri
Samoilovam un Pļaviņam sāpīgs zaudējums pasaules čempionāta 1/16 finālā
Foto: FIVB.ORG

Pēc ilgiem gadiem atkal apvienojušies pludmales volejbolisti Aleksandrs Samoilovs un Mārtiņš Pļaviņš trešdien cieta zaudējumu Nīderlandē notiekošā pasaules čempionāta izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā jeb 1/16 finālā.

Latvijas sportisti ļoti saspringtā cīņā ar 1-2 (21:14, 16:21, 17:19) piekāpās Kanādas duetam Džošam Binstokam un Semam Šekteram, sacensības noslēdzot dalītā 17. vietā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēc divām Pļaviņa kļūdām uzbrukumā Latvijas sportisti mača ievadā nokļuva iedzinējos ar 1:3, tomēr seta vidū jau bija pārņēmuši vadību ar 11:8, bet vēl pēc mirkļa rezultāts jau bija 17:10. Pirmo setu latvieši noslēdza ļoti pārliecinoši ar 21:14.

Otrā seta sākumā Latvijas sportisti izvirzījās vadībā ar 6:4, tomēr pēc divām Pļaviņa kļūdām servju uzņemšanā nokļuva iedzinējos ar 9:11. Turpinājumā, kad Pļaviņš divreiz “atdūrās” Binstoka blokā, Latvijas sportisti jau zaudēja ar 11:15, bet šoreiz seta beigās dominēja Kanādas sportisti. Līdz ar to Samoilovs un Pļaviņš piedzīvoja neveiksmi ar 16:21.

Izšķirošajā trešajā setā Latvija pēc garas izspēles guva pirmo punktu, bet vēl pēc brīža bija priekšā arī ar 3:0. Nīderlandes sportisti vēl panāca 4:4, bet seta vidū arī 8:8, un brīdi vēlāk Binstoks pēc bloka pirmoreiz savai komandai deva vadību. Seta izskaņa ritēja ļoti saspringti. Kaut Samoilovs un Pļaviņš nokļuva iedzinējos ar 11:13, brīdi vēlāk pēc vairākām veiksmīgām epizodēm, nedaudz pamainot stratēģiju, viņiem jau bija pirmā mačbumba. Tā gan netika izmantota un pēc Pļaviņa kārtējās kļūdas uzbrukumā Latvijas sportisti jau zaudēja ar 15:16. Serves priekšrocības viņiem atgūt vairs neizdevās, un ar trešo mačbumbu kanādieši pielika punktu duelim.

Iepriekšējā pasaules čempionātā Samoilovs un Jānis Šmēdiņš astotdaļfinālā arī negaidīti piekāpās tieši Kanādas duetam – Benam Sekstonam un Čeimam Šelkam.

Lasi vēl