Šakils O’Nīls pārpublicē Latvijas mākslinieka radīto zīmējumu par Lebronu Džeimsu

Pievienot komentāru
Šakils O’Nīls pārpublicē Latvijas mākslinieka radīto zīmējumu par Lebronu Džeimsu

Amerikāņu bijušais basketbolists Šakils O’Nīls savā ”Instagram” kontā pārpublicējis Latvijas mākslinieka Vladislava Lakšes mākslas darbu, veltītu Nacionālai Basketbola asociācijai.

Mākslas darbā ir attēlots Klīvlendas ”Cavaliers” līderis Lebrons Džeimss, kurš aiz krāgas tur divus Toronto ”Raptors” basketbolistus. Portāls Skaties.lv sazinājās ar mākslinieku, lai apjautātos gan par šiem mākslas darbiem, gan reakciju par O’Nīla bildes pārpublicēšanu savā ”Instagram” kontā.

Lakše ir radījis neskaitāmus pasaules sporta jomas mākslas darbu šedevrus. Viņš ir veidojis un turpina radīt vizuālo noformējumu vairākiem slaveniem basketbola klubiem, Nacionālajai Basketbola asociācijai un pašmāju latviešu sportistiem, kā arī rūpējas par noformējumu Ghetto Games pasākumiem. Vladislava mākslas darbi atrodas vairākās pasaules valstīs, kā arī viņš ir vienīgais Latvijas mākslinieks, kura glezna atrodas Ņujorkas Metropolitēna muzejā.

Pastāsti, kas šīs ir par bildēm, kurās attēloti NBA spēlētāji! Ko Tu vēlies pavēstīt ar šo mākslu?

Jebkura mākslas forma ir komunikācijas veids starp mākslinieku un skatītāju. Domāju ”Instagram” māksla ir jau atsevišķs virziens, ko drīzumā pētīs arī mākslas zinātnieki. Manas NBA spēlētāju bildes pārstāv #nbaart vai #basketballart virzienu, tām ir savi sekotāji. Ja kādu laiku neizlieku jaunas bildes, man raksta un jautā, kad tad būs jauna iedvesmojuma deva. Pēc katras izliktas bildes daudz komentāru, privāto vēstuļu, šāda atbildes reakcija iedvesmo, tas nozīmē, ka mana māksla uzrunā. Es nezīmēju pēc kārtas visus NBA spēlētājus, tikai tos, kas mani pašu iedvesmo, piemēram, Lebrons Džeimss, laikam tādēļ manām bildēm ir vislielākie reitingi ”Instagram”, jo daru to no sirds.

Kas Tevi iedvesmo zīmēt ar basketbolu saistītas bildes?

Tas, ka es pats lielāko daļu no savas dzīves spēlēju basketbolu un spēlētu vēl joprojām, ja nepārrautu krusteniskās saites. Domāju, ka varu uzzīmēt emocionālās bildes, jo zinu šīs spēles emocijas.

Cik aktīvi Tu pats seko līdzi amerikāņu basketbolam?

NBA ”play-off” spēlēm sekoju regulāri, īpaši Klīvlendas ”Cavaliers” spēlēm. Skatos ”NBA TV” un spēlēju 2k18.

Kāda bija Tava reakcija, kad ieraudzīji, ka Šakils O’Nīls pārpublicēja Tevis uzzīmētu bildi?

Notika tas, kam bija likumsakarīgi jānotiek! Kaut kas labs vienmēr tiks pamanīts. No rīta savā ”direktā” saņēmu ziņas no ASV un LV sekotājiem, ka Šaks esot nopublicējis manu zīmējumu, dienas garumā turpināju saņemt šādas vēstules un komentārus, bet sekotāju skaits auga, nekad nedomāju, ka man ir tik daudz fanu visā pasaulē, patīkami redzēt komentārus ”you are the best, your art is amzing” !