Šadurskis: Kamēr Krievija nepārvērtē savu lomu, tai sportā nav ko darīt

1 komentārs
Šadurskis: Kamēr Krievija nepārvērtē savu lomu, tai sportā nav ko darīt
LETA

Kamēr Krievija nepārvērtēs savu lomu, “tikmēr viņiem sportā nav ko darīt”, šādu viedokli pēc Starptautiskās Olimpiskās komitejas (SOK) lēmuma par dopinga pārkāpumiem diskvalificēt Krieviju no olimpiskajām spēlēm aģentūrai LETA pauda par sporta nozari atbildīgais izglītības ministrs Kārlis Šadurskis (V).

“Mēs cīnāmies par augstiem ideāliem un godīgu spēli. Ir situācija, kad viens vai otrs individuālā līmenī šmaucas ar sportiskiem rezultātiem, taču, ja valstiski tiek organizēta blēdīga sistēma un godīgam sportam uzspļauts, tad cik ilgi pasaule ir gatava ar šādu stāvokli samierināties?” retoriski norādīja politiķis.

Šadurskis norādīja, ka Phjončhanas olimpiskajās spēlēs būs jātur īkšķi par Latvijas sportistu startiem un iespējām izcīnīt medaļas.

Jau ziņots, ka SOK otrdien par antidopinga pārkāpumiem piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai, līdz ar to Krievija nevarēs piedalīties nākamā gada februārī gaidāmajās Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Krievu sportisti gan varēs startēt četrgades nozīmīgākajā forumā, taču to viņi drīkstēs darīt zem neitrāla karoga.

SOK savā paziņojumā norāda, ka tās padome otrdien apspriedusi bijušā Šveices prezidenta Semjuela Šmita vadītās komisijas izpētē iegūtos materiālus, kas liecina par sistemātiskām Krievijas antidopinga iekārtas manipulācijām, kas turklāt tieši iespaidojušas Soču olimpiskās spēlēs. 17 mēnešu garumā Šmita komisija ievākusi pierādījumus un informāciju, kā arī veikusi noklausīšanās ar galvenajiem iesaistītajiem cilvēkiem.

Šmita ziņojumā secināts, ka Krievijā notikusi sistemātiska manipulācija ar antidopinga noteikumiem un sistēmu, tostarp pozitīvu dopinga analīžu pazušanu 2014. gada Soču olimpiskajās spēlēs.

Šmita komisija rekomendējusi SOK padomei veikt atbilstošus pasākumus, kam jābūt pietiekami stingriem, lai efektīvi sodītu šos pārkāpumus, vienlaikus aizsargājot arī “tīro” sportistu tiesības.