Rudenī Rīgā notiks divi pasaules līmeņa šaha turnīri

0 Komentāru
Rudenī Rīgā notiks divi pasaules līmeņa šaha turnīri
LETA

No 25. oktobra līdz 8. novembrim Rīgā notiks divi Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) organizēti turnīri “FIDE Chess.com Grand Swiss” vīriešiem un “Women’s Grand Swiss” sievietēm, informē Latvijas Šaha federācijā (LŠF).

Sākumā bija plānots, ka tie aizritēs Lielbritānijai piederošās Menas salas pilsētā Duglasā, taču stingro Covid-19 noteikumu dēļ tie pārcelti uz Latvijas galvaspilsētu, kur spēlētājiem nebūs jāpavada divas nedēļas izolācijā.

Plānots, ka abos turnīros piedalīsies pasaules vadošie spēlētāji gan vīriešiem, gan sievietēm, kaut gan šobrīd precīzs sastāvs vēl nav zināms.

Gan “FIDE Chess.com Grand Swiss”, gan “Women’s Grand Swiss” ir daļa no pasaules čempionu atlases cikla 2021.-2023. gadam.

Katrs no gaidāmajiem turnīriem tiks aizvadīts 11 kārtās ar klasisko laika kontroli. Kungiem sacentīsies 114 spēlētāji, bet dāmām – 50. Balvu fondi attiecīgi ir 425 000 un 125 000 ASV dolāri.

Turnīra norisi Latvijā nodrošinās Rīgas Tehniskās universitātes Sporta kluba komanda – tā pati, kas iesaistīta tradicionālo festivālu “RTU Open” organizēšanā.

Pirms diviem gadiem Rīgā notika jau viens FIDE līmeņa turnīrs – “Grand Prix” posms ar balvu fondu 130 000 eiro. Tajā uzvarēja Azerbaidžānas šahists Šahrijars Mamedjarovs.

Savukārt 2017. gadā Latvijas galvaspilsētā aizritēja Eiropas čempionāts sievietēm, kurā labākā bija Gruzijas šahiste Nana Dzagnidze.

0 Komentāru