Riteņbraucējs Smukulis pārstāvēs spēcīgās Kazahstānas komandas Astana rindas

Komentāri
Riteņbraucējs Smukulis pārstāvēs spēcīgās Kazahstānas komandas Astana rindas
Foto: Latvijas Riteņbraukšanas federācija

Latvijas izlases elites šosejas riteņbraucējs Gatis Smukulis parakstījis līgumu uz vienu sezonu ar pazīstamo Kazahstānas pasaules tūres komandu Astana. Pēdējās četras sezonas smiltenietis aizvadīja Katusha vienībā.

Pasaules tūres (World tour) sacensību sezona ir noslēgusies. Jau pasaules čempionāta laikā un pirms tā plašākai sabiedrībai tika prezentētas vairāku vadošo pasaules riteņbraucēju pārejas uz citām komandām. Nākamajā sezonā jaunām komandām pievienojušies arī vairāki Latvijas riteņbraucēji. Latvijas U23 izlases līderis Krists Neilands no Rietumu – Delfin vienības pārcēlies uz Ziemeļameriku un nākamgad pārstāvēs Axeon Cycling team vienību. Tikmēr Aleksejs Saramotins jau ceturto gadu turpinās pārstāvēt Šveices pasaules tūres komandu IAM Cycling.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Oficiāli kļuvis zināms, ka 2016. gadā Latvijas izlases elites riteņbraucējs Gatis Smukulis pārstāvēs vienu pasaules labākajām riteņbraukšanas komandām – Astana. Kazahstānas vienība noslēgusi viena gada līgumu ar 28 gadus veco latvieti. Smukulis pēdējās četras sezonas pārstāvējis Krievijas vienību Katusha.

Šogad tās sastāvā Gatis izcīnīja trešo vietu prestižā Polijas daudzdienu velobrauciena posmā, nopelnot Latvijai ceļa zīmi uz 2016. gada Olimpiskajām spēlēm. Gatis ieņēma arī septīto vietu Eiropas spēļu individuālajā braucienā, bet grupas braucienā bija 15. Kārtējo reizi viņš triumfēja arī Latvijas čempionātā individuālajā braucienā. Lielākais panākums Gatim individuāli ir gūts 2011. gadā, kad viņš triumfēja prestižā Katalonijas daudzdienu velobrauciena posmā. Gaidāmā sezona viņam būs jau astotā profesionālajā riteņbraukšanā.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl