Rio Olimpiādē burās arī jaunā un talantīgā Ketija Birzule

Pievienot komentāru
Rio Olimpiādē burās arī jaunā un talantīgā Ketija Birzule

Burāšanas kluba 360° audzēkne, Riodežainero vasaras Olimpisko spēļu dalībniece Ketija Birzule pauž prieku par iespēju startēt šajā nozīmīgajā sporta forumā un izsaka cerību, ka par Latviju pasaules burāšanas saimē runās kā par burāšanas lielvalsti, kas vienlīdz konkurē ar citām burāšanas lielvalstīm.

Ketija Birzule – labākā Latvijas jaunā burātāja vindsērfingā RS:X klasē – startēs 2016. gada vasaras Olimpiskajās spēlēs, kas norisināsies šī gada augustā Brazīlijā, Riodežaneiro. Pasaules Jaunatnes Olimpiādē Nandžingā, Ķīnā 2014. gadā Ketija izcīnija 12. vietu vindsērfinga sacensības.

Video:

Ketija Birzule ir 17 gadu jauna rīdziniece, kas ar vindsērfingu sāka nodarboties pirms septiņiem gadiem. Šo gadu laikā ir gūta iespaidīga pieredze vindsērfinga sacensībās Latvijā un ārzemēs.

Ketija Birzule piedalās starptautiskās vindsērfinga sacensībās kopš 2013. gada. Līdz šim augstākie sasniegumi ir uzvaras starptautiskās sacensībās Rīgas Kauss 2016. gadā, Latvijas un Baltijas čempionātos sieviešu konkurencē 2015. gadā, uzvaras starptautiskās sacensībās Polijā, un Lietuvā 2014. gadā, kā arī uzvara Latvijas jaunatnes vasaras Olimpiādē 2013. gadā.

Ketija pauž prieku par savu dalību vasaras Olimpiskajās spēlēs Riodežaneiro un pauž vēlmi veicināt burāšanas flotes attīstību Latvijā, lai Latviju burāšanas pasaulē uztver kā nopietnu valsti – kā pati Ketija saka – Par Latviju ar lielo L!

Ņemot vērā ievērojamo jauno burātāju skaita pieugumu pēdējos 10 gados Burāšanas klubā 360°, kas kopš 2006. gada 20 burātājiem ir uzaugusi par nopietnu kustību ar 82 burātājiem, Ketijas teiktajam ir nopietns pamats. Burāšanas tradīcijas atdzimst jaunā kvalitātē un aizrauj arvien vairāk jauniešu.