Rīgas līča regatē dalību pieteikušas 36 jahtas no piecām valstīm

Pievienot komentāru
Rīgas līča regatē dalību pieteikušas 36 jahtas no piecām valstīm
MAREKS GAĻINOVSKIS

Rīgas līča regatē jeb “Gulf of Riga Regatta” dalību pieteikušas 36 jahtas no piecām valstīm, tajā skaitā pasaules un Eiropas čempioni, aģentūru LETA informēja rīkotāji.

Pēc ārkārtas situācijas atcelšanas valstī Rīgas līča regates organizatori ir lēmuši šogad organizēt sacensības.

Latvijas Jūras burāšanas asociācijas (LJBA) valdes priekšsēdētājs Valters Romans uzsver, ka dažu dienu laikā ir dubultojies jahtu skaits, kas reģistrējas regatei.

“Protams, priecājamies par to, bet esam arī bažīgi, lai netiek pārsniegts valstī atļautais sacensību dalībnieku skaists, jo tad būs jāaptur pieteikšanās. Tādā gadījumā šogad regates laikā nevarēsim nodrošināt Latvijas Atklātā jūras burāšanas čempiona titulu izcīņu,” skaidro Romans.

Viņš norāda, ka patlaban sacensībām ir pieteikušās līdz šim Latvijā vēl nebijušas jahtas – komandas no Somijas, Polijas, Igaunijas un Lietuvas. Viņu vidū arī spēcīgākie burātāji, kuri godalgoti pasaules un Eiropas čempionātos.

Sacensības sāksies jau teju pēc divām nedēļām un, kā skaidro sacensību organizatori, patlaban ir daudz darba.

“Epidemioloģisko ierobežojumu laikā bija neskaidrs, kāds būs šīs sezonas sporta sacensību liktenis Latvijā un kad varētu tikt mīkstināti pastāvošie ierobežojumi. Mēs ilgi prātojām, vai šogad riskēt un, ja būs iespēja, tomēr organizēt sacensības, vai tās jau savlaicīgi pārcelt uz nākošo gadu. Apzinājāmies, ka ir ļoti daudz lietu, kas būs jāpielāgo “jaunais – normālais” situācijai, bet izvēlējāmies neiet vieglāko ceļu un ļoti īsā laikā nodrošināt sacensību norisi. Burātāji ir izslāpuši pēc regatēm un mēs nevaram atļauties viņus pievilt,” stāsta Romans.

Šogad Rīgas līča regate tiks atklāta 28.jūnijā Ventspilī. Tā ilgs piecas dienas un regatei varēs sekot tiešsaistē. Sacensību flote piestās Igaunijā, Sāmsalas ostā Montu. Pēc tam divas dienas regate uzkavēsies Rojā, kur notiks medijiem un skatītājiem visērtāk vērojamās īsās pretvēja-pavēja distances. Regate noslēgsies 3.jūlijā Salacgrīvā. Ierasti, sadarbībā ar Latvijas Hidroekoloģijas institūtu tiks vērsta burātāju un sabiedrības uzmanība Baltijas jūras vides veselībai.

Sacensības organizē Latvijas Jūras burāšanas asociācija sadarbībā ar Latvijas Zēģelētāju savienību, Rojas zēģelētāju skolu, Ventspils jahtu ostu, Salacgrīvas ostas pārvaldi un Sāremā Jūras sporta savienību.