Rēlers Romā šķēpu raida aiz 90 metru atzīmes

Komentāri
Rēlers Romā šķēpu raida aiz 90 metru atzīmes
Foto: imago/SCANPIX

Šosezon lielisku sniegumu rādošais olimpiskais čempions Tomass Rēlers ceturtdien ar pēdējo metienu izrāva uzvaru Dimanta līgas vieglatlētikā etapā Romā, kamēr 5000 metru skrējienā dāmām piekto visu laiku labāko rezultātu sasniedza Helēna Obiri no Kenijas, apsteidzot arī titulēto etiopieti Genzebi Dibabu.

Pagājušajā mēnesī sacensībās Dohā Rēlers šķēpu raidīja 93,90 metrus tālu, kļūstot par vēsturē otro tālāko metēju ar jaunās konstrukcijas šķēpu. Savukārt ceturtdien Romā viņš pēdējā metienā bija 90,06 metrus tāls, kamēr neviens cits sportists šosezon aiz 90 metru atzīmes nav spējis mest.

Otro vietu ceturtdien ar 88,15 metriem izcīnīja cits vācietis Johanness Veters, kamēr bronzu ar 86,61 metru savāca Trinidādas un Tobāgo sportists Kešorns Valkots. “Biju tiešām motivēts mest tālu. Apstākļi bija labi, tomēr viss izdevās tikai sestajā metienā,” pauda Rēlers, kurš līdz tam trīs reizes meta aiz 87 metru atzīmes, bet Veters viņu apsteidza ar piektajā mēģinājumā uzrādīto rezultātu. “Johanness dzina mani uz priekšu mest tālāk. Esmu tiešām, tiešām laimīgs.”

Video: Rēlera lieliskais metiens

Tikmēr Genzebe Dibaba cerēja labot pasaules rekordu 5000 metros, kas pieder viņas māsai Tirunešai, tomēr noslēgumā Obiri sasniedza šīs sezonas labāko rezultātu pasaulē, finišējot pēc 14 minūtēm un 18,37 sekundēm, kas par septiņām sekundēm atpaliek no pasaules rekorda, tomēr ir jauns Kenijas rekords un piektais visu laiku ātrākais rezultāts.

Lasi vēl