Rastorgujevs šauj precīzi un izcīna sudrabu pirmajās sacensībās pēc olimpiskajām spēlēm

REUTERS/LETA

Latviešu biatlonists Andrejs Rastorgujevs esot precīzs abās šautuvēs, izcīnīja otro vietu 10 kilometru sprinta distancē Pasaules kausa posmā Somijas pilsētā Kontiolahti. Uzvara Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nestartējušajam Krievijas biatlonistam Andrejam Šipuļinam.

Pēdējā reize, kad Rastorgujevs Pasaules kausa sacensībās precīzi sašāva visus mērķus, bija 2015. gada martā Hantimansijskā.

Rastorgujevs pērnās sezonas pēdējā posmā izcīnīja sudrabu 15 kilometru sacensībās ar masu startu, pirmo reizi Pasaules kausā finišējot pirmajā trijniekā, bet ceturtdien viņš atkārtoja savu karjeras labāko rezultātu.

Tikai neilgi pirms starta no dalības sacensībās atteicās viens no galvenajiem favorītiem Martēns Furkads.

Trasē Andrejs devās ar 12. kārtas numuru un sāka ļoti ātrā slēpojumā- kopumā trešais laiks gan 1,6km, gan 2,7km atzīmē. Precīzi sašaujot visus mērķus, pēc pirmās šautuves Rastorgujevs sākotnēji ieņēma pirmo vietu, taču sacensību turpinājumā viņu apsteidza četri sportisti.

Ātrs solis trasē biatlonistam arī otrajā aplī, un šautuvē atkal izdodas sašaut visus mērķus. Labāku rezultātu pēc pēdējās šautuves spēja uzrādīt tikai Šipuļins. Pēdējās divās laika ņemšanas atzīmēs Rastorgujevs otro pozīciju no rokām neizlaida, tādējādi sasniedzot sezonas labāko rezultātu pēc sportistam ne pārāk veiksmīgās Phjončhanas olimpiādes. Līdz uzvarai Rastorgujevam pietrūka tikai 5,8 sekundes, taču trešās vietas ieguvējs  Kentēns Fijons Majē no Andreja atpalika 11,5 sekundes.

Phjončhanā Rastorgujevs ieņēma 59. vietu 20 km distancē, 24. vietu 10 km sprintā, 12. vietu 12,5 km iedzīšanā, kā arī 27. vietu masu startā.