Rastorgujevs perfekts šaušanā, tomēr līdz pjedestālam aizsniegties neizdodas

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Tjumeņā notiekošā Pasaules kausa noslēdzošā – devītā – posma desmit kilometru sprinta sacensībās izcīnīja ceturto vietu. Latvijas biatlonists sašāva visus mērķus, tomēr ar to nebija gana medaļai.

Rastorgujeva izcīnītā ceturtā vieta ir atkārtots otrais visu laiku labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās. Tāpat ceturtā vieta Rastorgujevam ir otrais labākais sasniegums šajā Pasaules kausa sezonā. Pirms divām nedēļām Kontiolahti sprintā viņš septītajā posmā izcīnīja otro vietu, otro reizi karjerā kāpjot uz goda pjedestāla.

Savukārt par ceturtdienas sacensību uzvarētāju kļuva šī gada Phjončhanas olimpiskajās spēlēs trīs zelta medaļas ieguvušais francūzis Martēns Furkads, kurš arī šaušanā bija nekļūdīgs un finišā par iespaidīgām 33,2 sekundēm apsteidza nekļūdīgi šāvušo tautieti Simonu Destjē.

Uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena savukārt kāpa zviedrs Frēdriks Lindstrems, kurš arī šaušanā bija nekļūdīgs un no uzvarētāja atpalika par 33,5 sekundēm.

Pateicoties ceturtdien gūtajam panākumam Furkads teju ir nodrošinājis septīto Lielo kristāla globusu pēc kārtas.

Savukārt Rastorgujevu no goda pjedestāla ceturtdien šķīra tikai 1,7 sekundes, bet no Furkada viņš atpalika par 35,2 sekundēm.