Rastorgujevs gadu noslēdz ar 25.vietu masu starta sacensībās

Komentāri
Rastorgujevs gadu noslēdz ar 25.vietu masu starta sacensībās
Foto: F64

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs pēc neveiksmīgas trešās šaušanas svētdien ieņēma 25.vietu Čehijas pilsētā Nove Mesto notiekošā Pasaules kausa trešā posma 15 kilometru masu starta sacensībās, kamēr kārtējo uzvaru guva francūzis Martēns Furkads.

Rastorgujevs šoreiz jau šaušanu guļus aizvadīja salīdzinoši neveiksmīgi, abās pirmajās ugunslīnijās nopelnot pa vienam soda aplim. Tas viņam distances vidū deva 26.vietu, tomēr līderi bija vien nedaudz vairāk nekā pusminūtes attālumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā ierasts, stāvus Rastorgujevam šaušanā gāja vēl sliktāk un jau trešajā ugunslīnijā viņam garām bija trīs šāvieni pēc kārtas, kas Latvijas atlētu atmeta uz priekšpēdējo, 29.pozīciju. Ceturtajā šaušanā Rastorgujevs aizvēra visus mērķus, bet tāpat augstāk par 25.vietu vairs nespēja tikt.

Furkadam šoreiz bija sīva cīņa par uzvaru, tomēr ceturtajā šaušanā viņš bija nekļūdīgs, kamēr tuvākie konkurenti pieļāva pa kļūdai un finišā četrās šaušanās vienu kļūdu pieļāvušais francūzis varēja ieslēpot vienatnē. Uzvarētājam 8,3 sekundes zaudēja divus mērķus nesašāvušais vācietis Simons Šemps, bet vēl par 1,1 sekundi lēnāks bija vienu kļūdu pieļāvušais krievs Antons Babikovs.

Pirmie 11 sportisti iebrauca pusminūtē, bet Rastorgujevs ar piecām kļūdām atpalika par minūti un 42,8 sekundēm. Pasaules kausa kopvērtējumā ļoti stabils līderis ar 468 punktiem ir Furkads, kurš šosezon astoņās aizvadītajās individuālajās sacensībās izcīnījis septiņas uzvaras. Ar 310 punktu seko svētdien 12.vietu guvušais krievs Antons Šipuļins, bet uz trešais ar 308 punktiem ir norvēģis Tarjeijs Bē, kurš masu startā bija devītais.

Savukārt Rastorgujevs ar 157 punktiem atkāpies uz 19.pozīciju. Ja pēc Pasaules kausa pirmā posma Rastorgujevs kopvērtējumā bija augstajā, 13.vietā, nākamo etapu viņš aizvadīja neveiksmīgi, netiekot pie punktiem. Tomēr šis posms atkal ir ļoti veiksmīgs, jo ceturtdien sportists bija sestais desmit kilometru sprintā, savukārt sestdien guva septīto vietu 12,5 kilometru iedzīšanā.

Lasi vēl