Rastorgujevs EČ biatlonā ierindojas devītajā vietā supersprintā, Bendikai 13. pozīcija

0 Komentāru
Rastorgujevs EČ biatlonā ierindojas devītajā vietā supersprintā, Bendikai 13. pozīcija
IEVA LŪKA, LETA

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien Baltkrievijā Eiropas čempionāta supersprinta finālā izcīnīja devīto vietu, kamēr Baiba Bendika ierindojās 13.pozīcijā.

Vīru konkurencē uzvaru svinēja baltkrievs Sergejs Bočarņikovs, kurš bija nekļūdīgs visās četrās ugunslīnijās un finišēja ar laiku 14 minūtes un 12,8 sekundes. Viņš tikai par 0,4 sekundēm apsteidza sudraba medaļas ieguvēju Adamu Vaclaviku no Čehijas, bet par vēl vienu simtdaļu lēnāks bija Dimitrijs Pridučnijs no Ukrainas.

Rastorgujevs vienīgo reizi kļūdījās trešajā šautuvē, bet soda apli neslēpoja, finišēdams 30,1 sekundi aiz uzvarētāja, kas bija devītais ātrākais laiks. Latvietis finiša līniju šķērsoja identiskā laikā ar Tomāšu Krupčiku no Čehijas.

Tikmēr dāmu konkurencē Bendika trīsreiz kļūdījās šaušanā, taču iztika bez soda apļiem, finišējot 13.vietā minūti un 6,7 sekundes aiz uzvarētājas Krievijas biatlonistes Jevgeņijas Pavlovas, kura šāva precīzi un distancē pavadīja 16 minūtes un 31,8 sekundes.

Arī pārējās divas medaļas ieguva biatlonistes, kuras šaušanā nekļūdījās. Otrā finišēja ukrainiete Oļena Pidhrušna, kura no uzvarētājas atpalika par 2,8 sekundēm, bet trešā – francūziete Šlo Ševaljē, no Pavlovas atpaliekot par 5,5 sekundēm.

Finālā biatlonistēm bija jāveic pieci kilometri ar četrām šaušanām, kurā katrā bija iespēja izmantot vienu rezerves patronu. Gan vīru, gan dāmu konkurencē uz startā izgāja 30 sportisti.

Pirms tam supersprinta kvalifikācijā biatlonistes ik pēc 15 sekundēm devās trīs kilometrus garajā trasē, aizvadot divas šaušanas – guļus un stāvus. Sportistes katrā ugunslīnijā var izmantot vienu rezerves patronu, bet par katru nesašauto mērķi ir jāveic 75 metrus garš soda aplis.

Jau ziņots, ka sievietēm kvalifikācijā uzvarēja baltkrieviete Dzinara Alimbekava, kura divās šautuvēs sašāva visus mērķus un izmantoja vienu rezerves patronu, finišēdama pēc deviņām minūtēm un 42,0 sekundēm. Bendika pirmajā ugunslīnijā bija nekļūdīga, bet pēc otrās nāca mērot vienu soda apli. Cēsniece kvalifikācijas uzvarētājai zaudēja 15,7 sekundes un ieņēma sesto vietu.

Ieva Pūce katrā no ugunslīnijām izmantoja pa vienai rezerves patronai, uzvarētājai zaudējot vienu minūti un 40 sekundes, kas deva 75.vietu. Piecas pozīcijas zemāk bija Jūlija Matvijenko, kurai bija viens soda aplis un izmantotas divas rezerves patronas, bet Annija Keita Sabule ar trim soda apļiem un divām izmantotām patronām bija 96.vietā 101 finišējušās sportistes konkurencē.

Savukārt starp vīriem kvalifikācijā uzvarēja mājinieks Antons Smoļskis, kurš visu mērķu aizvēršanai ņēma talkā vienu rezerves patronu, finišēdams pēc septiņām minūtēm un 53,4 sekundēm. Rastorgujevs katrā no šaušanām izmantoja pa vienai rezerves patronai un sašāva visus mērķus, uzvarētājam zaudējot 16,6 sekundes, kas deva ceturto vietu.

Tikmēr Edgars Mise noslēpoja vienu soda apli un pielietoja divas rezerves patronas, uzvarētājam zaudējot vairāk nekā pusotru minūti un ieņemot 73.vietu. Aleksandrs Patrijuks ar diviem soda apļiem un divām rezerves patronām bija pāris sekundes lēnāks un ieņēma 78.pozīciju, bet Roberts Slotiņš mēroja četrus soda apļus un ņēma talkā divas papildu patronas, zaudējot vairāk kā divas minūtes, kas deva 91.vietu 120 biatlonistu konkurencē.

Ceturtdien norisināsies sacensības jauktajās stafetēs, sestdien sprintā, bet svētdien – iedzīšanā.

Eiropas čempionātā, kas norisināsies līdz svētdienai, Latviju pārstāv Baiba Bendika, Jūlija Matvijenko, Ieva Pūce, Annija Keita Sabule, Andrejs Rastorgujevs, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise un Roberts Slotiņš.

Eiropas čempionātam biatlonā bija jānotiek Igaunijas trasē Otepē, taču siltās ziemas dēļ meistarsacīkstes tika pārceltas uz Raubičiem.

Jau ziņots, ka iepriekšējās divās nedēļās notikušajā pasaules čempionātā no Latvijas sportistiem visaugstvērtīgākos rezultātus sasniedza Bendika.

Pēc Eiropas čempionāta notiks vēl trīs Pasaules kausa posmi Nove Mesto (Čehija), Kontiolahti (Somija) un Holmenkollenē (Norvēģija), kur no 16. līdz 22.martam noslēgsies Pasaules kausa sezona.

0 Komentāru