Rastorgujevam trīs kļūdas šaušanā stāvus liedz pacīnīties par augstvērtīgu sniegumu PK piektajā posmā

AFP/SCANPIX

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Vācijā Pasaules kausa (PK) piektajā posmā desmit kilometru sprinta sacensībās šaušanā stāvus pieļāva trīs kļūdas un ierindojās 40.vietā, kamēr uzvaru izcīnīja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē.

Desmit kilometrus visātrāk veica titulētais norvēģis J.T.Bē, kurš savu brāli Tarjeiju Bē apsteidza par 10,8 sekundēm, bet bronzu ieguva vēl viens norvēģis Sturla Holms Legreids, viņam zaudējot 21,6 sekundes.

Sprinta disciplīnā J.T.Bē šī bija jau desmitā uzvara karjerā, bet kopumā Pasaules kausa posmos viņš izcīnījis 50 panākumus. Brāļi Bē dubultuzvaru svinēja piekto reizi karjerā, bet Norvēģijai visu goda pjedestālu izdevās aizņemt jau devīto reizi.

Uzreiz aiz vadošā trijnieka ierindojās itālis Lukass Hofers, bet aiz viņa norvēģis Juhanness Dāle un Martins Ponsilouma no Zviedrijas.

Rastorgujevs veiksmīgi iesāka sacensības, jo pirmajā šautuvē viņš aizvēra visus mērķus un tā brīža līderim J.T.Bē zaudēja 22,9 sekundes, ierindojoties augstajā devītajā pozīcijā. Pirms otrās šaušanas, kas jāveic stāvus, Rastorgujevs spēja noturēt savu pozīciju, bet ugunslīnijā pieļāva trīs kļūdas un automātiski izkrita no vadošā trīsdesmitnieka.

Deviņu kilometru atzīmi Latvijas vadošais biatlonists sasniedza 39.vietā, bet finišēja pozīciju zemāk. Rastorgujevs līderim zaudēja divas minūtes un 2,02 sekundes. Ar šādu laika deficītu Rastorgujevs sestdien pēc līdera startēs iedzīšanas sacensībās. Distancē viņam bija 19.ātrākais solis.

Edgars Mise pirmajā šautuvē bija nekļūdīgs, bet otrajā pieļāva vienu kļūdu un finišu sasniedza 88.vietā. Viņš līderim zaudēja nedaudz vairāk par četrām minūtēm, bet distancē uzrādīja 99.ātrāko laiku.

Roberts Slotiņš pirmajā šautuvē pieļāva vienu kļūdu, bet otrajā vēl četras un ierindojās 96.vietā. Viņš uzvarētājam zaudēja četras minūtes un 24,7 sekundes, trasē uzrādot 75.ātrāko soli.

Sacensību rīkotāji piektdien paziņoja, ka Covid-19 saslimšanas gadījumi konstatēti Slovēnijas un Beļģijas komandās, tāpēc tās devušās pašizolācijā.

Šosezon Rastorgujevs ir startējis visās četrās sacensībās sprintā. Kontiolahti viņš ar diviem “pūdeļiem” finišēja 23. un 42.vietā, bet Hohfilcenē, kļūdoties par reizi vairāk, ierindojās 36. un 60.vietā.