Komentāri
Rastorgujevam sestā vieta Pasaules kausa posma sprinta sacensībās
Foto: REUTERS/SCANPIX

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien izcīnīja sesto vietu Čehijas pilsētā Nove Mesto notiekošā Pasaules kausa trešā posma desmit kilometru sprinta sacensībās. Līdz ar to Rastorgujevs atkārtojis savu šīs sezonas labāko rezultātu, jo sestais viņš bija arī Pasaules kausa sezonas pirmā posma 20 kilometru distancē.

Rastorgujevs trasē demonstrēja ātru slēpojumu, kas viņam pirms pirmās šaušanas ļāva noslēgt pirmo sešinieku. Ugunslīnijā Latvijas pārstāvis bija nekļūdīgs, kas viņam ļāva ļāva jau iespraukties pirmajā trijniekā. Tomēr otrajā šaušanā viņš pieļāva vienu kļūdu, kas viņai uzreiz pēc tam lika atkrist uz septīto pozīciju, tomēr Rastorgujevs slēpoja ātri. Tas viņam ļāva pakāpties par vienu pozīciju un finišā ielauzties pirmajā sešiniekā.

Tikmēr par šo sacensību uzvarētāju kļuva neapturamais francūzis Martēns Furkads, kurš ar vienu kļūdu šaušanā Rastorgujevu apsteidza par 16,3 sekundēm.

Otrais bija nekļūdīgi šāvušais krievs Antons Šipuļins, kurš uzvarētājam piekāpās tikai par 1,6 sekundēm, bet uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās norvēģis Ēmils Hegle Svensens.

No goda pjedestāla Rastorgujevu šķīra nepilnas desmit sekundes.

Ceturtdien sprintā piedalījās arī veterāns Ilmārs Bricis un Roberts Slotiņš. Pieredzējušais Bricis šaušanā pieļāva kopumā trīs kļūdas un ierindojās vien 87.vietā, kamēr Slotiņš piecām kļūdām bija pēdējais no 101 startējušā biatlonista.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 348 punktiem ir Furkads, kuram ar 236 seko šoreiz ceturto vietu ieņēmušais norvēģis Tarjeijs Bē, bet trešais ar 227 punktiem ir Šipuļins. Tikmēr Rastorgujevs ar 109 punktiem pakāpies uz 20.vietu.

Piektdien būs sacensības 7,5 kilometru sprintā dāmām, kur Latviju pārstāvēs Baiba Bendika. Sestdien norisināsies iedzīšana, bet svētdien paredzētas sacensības ar masu startu.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl