Rastorgujevam PK iedzīšanā pietrūkst desmit sekundes līdz dalībai masu starta slēpojumā

0 Komentāru
Rastorgujevam PK iedzīšanā pietrūkst desmit sekundes līdz dalībai masu starta slēpojumā
SIPA/SCANPIX

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Francijās Pasaules kausa (PK) trešā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās izcīnīja 33.vietu, kā rezultātā viņam pietrūka mazāk nekā desmit sekundes, lai svētdien piedalīties slēpojumā ar masu startu.

Uzvaru 12,5 kilometru garajā distancē svinēja Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš trasē pavadīja 30 minūtes un 7,8 sekundes, četrās šautuvēs neaizverot tikai vienu mērķi.

Sudrabs francūzim Kventinam Fijonam-Majē, kurš bija nekļūdīgs visās šautuvēs un īsi pirms finiša vēl apsteidza konkurentu, līderim zaudējot 22 sekundes. Trešo vietu ieņēma vēl viens norvēģis Vetls Šostads Kristiansens, kurš ar vienu kļūdu šaušanā līderim zaudēja tieši minūti.

Pirmo četrinieku noslēdza uzvarētāja brālis Tarjejs Bē, ugunslīnijā kļūdoties divas reizes un uzvarētājam zaudējot vienu minūti un 1,7 sekundes. Piektais ar trim neizvērtiem mērķiem bija sprintā uzvarējušais vācietis Benedikts Dolls, savukārt sestā pozīcija Emiljēnam Žaklēnam. Uzreiz aiz viņa finišēja titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads.

Rastorgujevs šautuvēs kopumā neaizvēra četrus mērķus līderim zaudēdams trīs minūtes un 35,2 sekundes, kas kopējā ieskaitē bija 33.ātrākais laiks. Latvijas sportistam pietrūka mazāk nekā desmit sekundes, lai kvalificētos svētdien gaidāmajām sacensībām ar masu startu.

Trasē alūksnietim bija 26.ātrākais solis.

Latvijas biatlonists ceturtdien desmit kilometru sprintā ieņēma 36.pozīciju, bet iedzīšanu viņš uzsāks vienu minūti un 29 sekundes aiz vācieša Benedikta Dolla.

Tikmēr sievietes desmit kilometru distanci uzsāks plkst.16, un arī šīs sacensības tiešraidē pārraidīs LTV 7.

Bendika piektdien 7,5 kilometru sprintā ieņēma 45.vietu. Iedzīšanu viņai būs jāsāk vienu minūti un 52 sekundes aiz norvēģietes Tirilas Ekhofas. Bendika gan atzina, ka piektdien viņai nav bijusi tā labākā pašsajūta, jo dienu iepriekš nav jutusies par 100% vesela.

Pasaules kausa kopvērtējumā vadībā ar 207 punktiem ir itāliete Doroteja Vīrere, 199 punkti ir Ingrīdai Lanmarkai Tandrevollai, bet trešā ar 182 punktiem ir zviedriete Hanna Ēberja. Bendika iekrājusi 25 punktus, kas dod 47.vietu.

Jau ziņots, ka Aleksandrs Patrijuks, Roberts Slotiņš un Ieva Pūce sprintā uzrādīja pieticīgus rezultātus, tāpēc iedzīšana viņiem iet secen.

Svētdien notiks sacensības ar kopēju startu, kurā piedalīsies pa 30 labākajiem sportistiem kungu un dāmu konkurencē.

Nākamais Pasaules kausa posms biatlonistiem būs jau jaunajā gadā Vācijas trasē Oberhofā.

Latvijas komandas sastāvā Pasaules kausa sezonai šobrīd ir Andrejs Rastorgujevs, Roberts Slotiņš, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise, Baiba Bendika, Jūlija Matvijenko un Ieva Pūce.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi un pasaules čempionāts, kas februārī notiks Antholcā-Anterselvā, Itālijā.

0 Komentāru