Rafaels Nadals – desmitkārtējs ”French Open” čempions

0 Komentāru
Rafaels Nadals – desmitkārtējs ”French Open” čempions
Foto: EPA/AFP/LETA

Pieredzējušais spāņu tenisists Rafaels Nadals svētdien jau desmito reizi triumfēja Francijas atklātajā čempionātā. Turnīra finālā ar ceturto numuru izliktais Nadals ar 6-2, 6-3, 6-1 pārliecinoši pieveica 2015.gada čempionu Stanu Vavrinku no Šveices, kuram bija dots trešais numurs.

Spānijas tenisists kļuvis par pirmo spēlētāju vēsturē, kurš atklātajā ērā vienā “Grand Slam” turnīrā spējis uzvarēt desmit reižu. Šogad viņš šajā turnīrā nezaudēja nevienā setā, kas viņam izdevies jau trešo reizi. Lai arī finālmačs starp abiem tenisistiem iesākās līdzvērtīgā cīņā, Nadals sestajā geimā tika pie pirmā breika, turklāt brīdi vēlāk viņš vēlreiz lauza Vavrinkas servi, pirmajā setā triumfējot ar 6-2.

Spānijas tenisistam šajā mačā piederēja diezgan izteikts pārsvars, kas izpaudās arī cīņas turpinājumā. Vavrinkam pilnībā neatradās nekādi pretargumenti, turklāt visas spēles laikā viņš ne reizi netika pie breika. Tikmēr Nadalam otrajā setā pietika ar vienu lauztu servi, lai uzvarētu ar 6-3, bet trešajā setā viņš pamanījās tikt pie vēl trim breikiem, noslēgumā gūstot ļoti pārliecinošu uzvaru. Līdz ar to 31 gadu vecais Nadals par Francijas atklātā čempionāta uzvarētāju kļuvis jau desmito reizi, bet līdz šim pēdējo reizi viņš to bija paveicis 2014.gadā.

Foto: Rafaels Nadals – ”French Open” čempions

Uzvara šajā turnīrā Nadalam pasaules rangā ļaus no ceturtās vietas pakāpties uz otro, atpaliekot vien no planētas pirmās raketes, brita Endija Mareja. Karjeras laikā Nadals uzvarējis 15 “Grand Slam” turnīros, taču svētdien izcīnītais ir pirmais pēdējo trīs gadu laikā. Pēdējos gados spānis regulāri mocījās ar traumām. Tiesa, tās viņš sekmīgi pārvarējis, turklāt šīs sezonas pirmajā “Grand Slam” turnīrā – Austrālijas atklātajā čempionātā – viņš spēlēja finālā, piekāpjoties principiālajam pretiniekam Rodžeram Federeram no Šveices. Nadals tikai par trīs “Grand Slam” titulu tiesu tagad atpaliek no rekordista Federera.

0 Komentāru