Radeviča: “Rīgas kausi” būs labs atskaites punkts Eiropas čempionātam

Pievienot komentāru
Radeviča: “Rīgas kausi” būs labs atskaites punkts Eiropas čempionātam
LETA

Tradicionālās vieglatlētikas sacensības “Rīgas kausi” sportistiem būs labs atskaites punkts šī gada Eiropas čempionātam, sacensībām veltītā preses konferencē pauda Latvijas Vieglatlētikas savienības prezidente Ineta Radeviča.

Latvijā vērienīgākās starptautiskās vieglatlētikas sacensības “Rīgas kausi” Daugavas stadionā notiks 29.maijā.

“Rīgas kausi” noteikti ir vienas no svarīgākajām sacensībām sezonā. Tas būs labs atskaites punkts šī gada Eiropas čempionātam. Startējot starptautiskā konkurencē, tiek iegūta vērtīga pieredze,” teica Radeviča.

Vēl šogad sacensības norisināsies uz vecā skrejceļa, bet nākamajā sezonā vieglatlēti varēs spēkoties uz jauna seguma.

Sacensībās piedalīsies vairāki Eiropas un pasaules čempionātu medaļnieki, turklāt ukraiņu sprintere Jeļizaveta Brizgina savas karjeras laikā tikusi arī pie olimpisko spēļu bronzas godalgas 4×100 metru stafetē.

“Šodien saņēmām apstiprinājumu, ka sacensībās piedalīsies arī Turcijas šķēpmetēja Eda Tusuza, kura šogad metusi tālāk par 65 metriem. Tā kā sacensībās piedalīsies arī mūsu vadošās šķēpmetējas, tās solās būt ļoti interesantas. Tāpat būs interesantas sacensības trīssoļlēkšanā, lodes grūšanā, tāllēkšanā un pārējās disciplīnās,” stāstīja Radeviča.

VSIA “Kultūras un sporta centrs “Daugavas stadions”” valdes loceklis Elmārs Martinsons uzsvēra, ka stadions gatavs uzņemt “Rīgas kausus”, kas būs pirmās sporta sacensības pēc rekonstrukcijas.

Tāpat gandarīts par iespēju startēt “Rīgas kausos” ir 2016.gada Eiropas čempions šķēpa mešanā Zigismunds Sirmais, kurš nedēļas nogalē pēc 21 mēneša pauzes atgriezās sacensību apritē.

“Pirmajās sacensībās bija liels satraukums, tāpēc izvēlējos pirms tam nostartēt mazās sacensībās. Ķermenis jūtās ļoti labi un esmu gatavs nostartēt maksimāli labā līmenī. Ceru, ka būs augstvērtīgi rezultāti ne tikai man, bet arī pārējiem atlētiem,” teica Sirmais.

Tikmēr trīssoļlēcējs Elvijs Misāns starpsezonā piedalījās treniņnometnē ASV, kuru atzina par ļoti vērtīgu un labu.

“Gribētu pateikt paldies LVS un Latvijas Olimpiskajai vienībai, jo tas nav tik vienkārši – aizbraukt uz ASV un trenēties. Domāju, ka būs ļoti spraigas sacensības. Visi astoņi lēcēji būsim līdzīgos rezultātos,” teica Misāns.

Tāpat “Rīgas kausus” nevar sagaidīt sprintere Sindija Bukša, kura šajā pavasarī paspējusi labot personisko rekordu 100 metru sprintā.

“Šis pasākums man vienmēr bijis ļoti mīļš. Mans mērķis ir tikt kādā no godalgotajām vietām. Bieži negadās startēs savas ģimenes un draugu priekšā. Tas ir ļoti patīkams brīdis – ieraudzīt, ka mamma no tribīnēm māj ar roku,” pauda Bukša.